Američani mladinski svetovni prvaki v hokeju

USA Hockey
USA Hockey

V finalu mladinskega svetovnega prvenstva v hokeju v Edmontonu je reprezentanca ZDA premagala Kanado z 2:0 in petič osvojila naslov svetovnega prvaka.

Američani in Kanadčani so se v finalu pomerili petič, ZDA pa so prišle do četrte zmage na sosedskih obračunih.

ZDA so povedle v 14. minuti. Plošček je pred gol s strani poslal Drew Helleson, pred golom pa mu je smer spremenil Alex Turcotte in tako dosegel zelo pomemben vodilni zadetek.

Američani so prednost povečali po 32 sekundah igre v drugi tretjini. Z modre črte je streljal Arthur Kaliyev, plošček se je od ograde odbil do Trevorja Zegrasa, ki je ga pospravil v gol za 2:0.

V nadaljevanju so Američani disciplinirano igrali v obrambi, blestel je vratar Spencer Knight, ki je ustavil vseh 34 strelov Kanadčanov (kar 15 v zadnji tretjini), ki so bili v svojih napadih povsem frustrirani. ZDA so zdržale do konca in se veselile prvega naslova prvaka po štirih letih.

“Odlično smo začeli,” je žarel zmagoviti trener Nate Leaman. “Na prejšnjih tekmah nismo dobro začenjali. Danes so bili fantje precej bolj sproščeni. Ključen je bil drugi gol, ki je Kanadi res otežil zadeve. Odlično ekipo imajo. V zadnji tretjini so hudo pritisnili, ampak se nismo zlomili. Zelo pomembno je bilo, da smo prvi zadeli.”

Nagrado za najkoristnejšega igralca je prejel Trevor Zegras, ki je bil s 7 goli in 11 asistencami tudi najboljši strelec prvenstva.

Bron je po zmagi nad Rusijo s 4:1 osvojila Finska.