NFL: Kansas brez težav, Rodgers do novega mejnika

Ameriški nogomet 7. Dec 202011:29 > 12:00 0 komentarjev
Rodgers
Green Bay

Kot je navada, noben teden v ligi NFL ne mine brez presenečenj in tudi tokrat je bilo tako. New York Giants so presenetljivo premagali neprepričljive Seattle Seahawks, medtem ko so Las Vegas Raiders svojo kožo in apetite po končnici izvlekli v zadnjih sekundah tekme proti New York Jets.

Jets so pet minut pred koncem vodili z 28:24, potem ko je Ty Johnson dosegel touchdown. Obramba Jetsov je v naslednji posesti vzdržala in bila že na pragu zmage, a so Las Vegas Raiders prejeli novo priložnost. 35 sekund do konca so ponovno dobili žogo, nato pa je štiri poskuse kasneje Derek Carr našel Henryja Ruggsa za 46 jardov dolgo podajo in touchdown, s katero Raiders ohranjajo upanje na končnico, medtem ko Jets ohranjajo upe na prvi izbor naslednje leto in Trevorja Lawrenca.

Na prvo mesto znotraj divizije pa še naprej upajo New York Giants, ki so tokrat presenetljivo premagali Seattle Seahawks. Ob polčasu so zaostajali s 5:0, a v drugem so Giants stopili na plin kljub odsotnosti Daniela Jonesa. Alfred Morris je dosegel dva touchdowna v tretji četrtini, bleda igra v Seattlu pa se ni pobrala niti v zadnjem delu, kot je značilno za Seahawks. Slednji so spet izgubljali žoge, Russell Wilson pa je vrgel dve prestreženi podaji. Seahawksi so sedaj padli na drugo mesto v diviziji, medtem ko Giants ostajajo na vrhu svoje. Po začetnih 0-5 so na zadnjih 7 tekmah zmagali petkrat in ob porazu Philadelphie še naprej držijo prvo mesto v svoji diviziji.

Od slednjega pa se močno oddaljujejo Philadelphia Eagles, ki so tokrat gostovali pri Green Bay Packers. Nepovezana igra v napadu, poškodovana napadalna linija in bleda igra Carsona Wentza nista bili dovolj za presenečenje v Green Bayu, kjer se je Doug Pederson sredi tretje četrtine odločil celo za menjavo na poziciji podajalca. “Potrebovali smo iskrico,” je po tekmi upravičil svojo odločitev o tem, da je v igro poslal Jalena Hurtsa. A iskrica ni delovala. Razigrani Green Bay je prišel do devete zmage, ponovno pa je blestela ustaljena trojica Aaron Rodgers, Aaron Jones in Davante Adams. Rodgers je podal za tri touchdowne in s tem prišel do mejnika 400 touchdownov v ligi. Adams je ujel 10 podaj za 121 jardov, 130 jardov po tleh in en touchdown pa je dodal še Jones. Packers ostajajo na prvem mestu svoje divizije in tik pod vrhom konference.

Prva ekipa, ki si je priborila nastope v končnici, je Kansas City Chiefs. Tokrat so Chiefs gostili Denver Broncos, ki so po debaklu s podajalci prejšnji teden tokrat le imeli na voljo Drewa Locka. Patrick Mahomes je podal za 318 jardov in en touchdown, Harrison Butker je zadel vse strele na gol, obramba Chiefsov pa je na nasprotni napad pritiskala predvsem v rdeči coni, na koncu pa je 24 sekund pred iztekom igralnega časa Tyrann Mathieu s še drugo prestreženo podajo potrdil enajsto zmago Chiefsov. Odlično je odigral Travis Kelce, ki je zbral osem podaj za 136 jardov in en touchdown sredi tretje četrtine. Broncos niso igrali slabo, a so bili preveč nezbrani v ključnih trenutkih tekme. Lock je podal za 151 jardov in dva touchdowna – oba je ujel Tim Patrick -, Melvin Gordon pa je v 15 poskusih pretekel 131 jardov. “V ligi ne doživiš poraza, po katerem se počutiš dobro,” je po tekmi dejal Lock. “Igrali smo bolje kot ponavadi proti njim, vendar to ni dovolj,” je še dodal.

Veliko bolje kot na zadnji tekmi Clevelanda in Tennesseeja pa so tokrat igrali prvi, čeprav končni rezultat kaže na precej tesnejšo tekmo. Browns so bili boljši tekmec že od prve minute dalje in so ob polčasu vodili že z 38:7. Baker Mayfield je za podal za štiri touchdowne, vse v prvem polčasu, na koncu pa je imel na svojem računu 334 jardov. Browns, ki so ob padanju forme Baltimora trenutno na drugem mestu svoje divizije, prekinili 26-let star urok zmagovalne sezone. Prvič po letu 1994 imajo po 13 tednih na svojem računu devet zmag, trenutno pa izgledajo najboljša ekipa AFC sever. Tennessee se je v drugem polčasu sicer pobral, a globoka luknja iz prvega dela je bila prevelik zalogaj tudi za Ryan Tannehilla in Derricka Henryja. Prvi je zbral 389 jardov in tri podaje za touchdown ter eno prestreženo podajo, medtem ko je Henry tokrat ostal skromen: 15 poskusov teka in 60 jardov. Titans kljub porazu ostajajo na prvem mestu divizije AFC jug.

New Orleans Saints ostajajo številka 1 v konferenci NFC. Tokrat so premagali Atlanta Falcons še drugič v treh tednih. Pravi debakel so si privoščili Los Angeles Chargers, ki so na domačem stadionu z 0:45 klonili proti razigranim New England Patriotsom. Cam Newton je igral dobro, Pats pa so do zmage prišli predvsem po zaslugi special teamov, ki so dosegli dva touchdowna.

Blizu poraza je bila Minnesota, a so se Vikings proti Jacksonvillu izvlekli v podaljšku. Šok terapija je očitno delovala pri Detroit Lions, ki so tokrat premagali Chicago Bears, potem ko so v zadnji četrtini že zaostajali za 10 točk. Tua Tagovailoa je ob vrnitvi na igrišče z Miamijem vpisal novo zmago.

Zaradi izbruha virusa v slačilnici Baltimora bosta dve tekmi odigrani v ponedeljek, ena pa še v torek.