NFL: Tekma tedna pripadla Tampi

NFL 19. Okt 202011:45 > 12:20
Tampa Bay Buccaneers

V obračunu Tampa Bay Buccaneers in Green Bay Packers, ki ju vodita ena izmed najboljših podajalcev vseh časov, je čast zmage pripadla Tomu Bradyju in Bucsom. Pittsburgh Steelers so odpravili Cleveland Browns, za to pa plačali visoko ceno. San Francisco 49ers so se vrnili na zmagovalne tire.

Tekma v Tampi se je začela z doseganjem točk Green Bay Packersov, ki so kmalu prišli do vodstva z 10:0. Touchdown je dosegel Aaron Jones v prvi četrtini, to pa je bilo tudi vse, kar so Packers uspeli doseči točk. Aaron Rodgers, ki pred to tekmo v sezoni še ni vrgel prestrežene podaje, je tokrat v prvem polčasu vrgel kar dve – eno so Buccaneers vrnili v končno cono, kar je bil očitno moment, ki je spreobrnil potek tekme. Od takrat dalje so namreč igrali le še Bucs, ki so ob polčasu vodili z 28:10, nato pa v drugem delu dodali še 10 točk, obramba pa je vzdržala in ni več prejela točk. To je bila ena najslabših tekem Rodgersa – ne le v sezoni, pač pa najverjetneje tudi v karieri. Na drugi strani je Tom Brady prikazal dobro partijo, verjetno pa ga navdušuje dejstvo, da je prvi touchdown v dresu Bucsov dosegel Rob Gronkowski.

Pittsburgh Steelers so na svojem igrišču gostili Cleveland Browns. Ena izmed tekem tedna se je izkazala bolj za enosmerni promet, saj so Steelers popolnoma nadigrali Brownse. Ob polčasu je bil izid že 24:7, slaba igra Brownsov pa je Kevina Stefanskija prisilila v menjavo podajalca. Baker Mayfield je namreč že v prvi četrtini vrgel prestreženo podajo, ki jo je Minkah Fitzpatrick vrnil v končno cono.

Steelers so na krilih granitne obrambe svoj posel dokončali že po 30 minutah in ostajajo na vrhu divizije AFC sever. So pa ob zmagi plačali visoko ceno – poškodoval se je eden izmed najboljših obrambnih igralcev in sicer Devin Bush, ki naj bi si strgal kolenske vezi, zato je sezona zanj bržkone že končana. Steelers bodo morali na nesrečo Busha hitro pozabiti, saj jih že naslednji teden čaka obračun z neporaženimi Titans.

Tennessee, ki je v torek brez večjih težav odpravil Buffalo, se je tokrat namučil proti Houston Texansom. Texans, ki so prejšnji teden prišli do prve zmage pod taktirko Romea Crennela, so vodili s 36:29, a so Titans nekaj sekund pred koncem prek A. J. Browna izenačili. Žogo so v podaljšku dobili Titans, ki so prek Derricka Henryja prišli do pete letošnje zmage. Henry je sicer zbral neverjetnih 212 jardov in dva touchdowna ter ohranja sloves enega izmed najboljših tekačev v ligi.

San Francisco 49ers so si proti debaklu proti Miamiju prejšnji teden samozavest dvignili z zmago proti favoriziranim Los Angeles Rams. 49ers so začeli agresivno in v prvem polčasu povedli s 14:6. Rams na agresivno obrambo 49ersov niso našli odgovora. Jared Goff je zbral skromnih 198 jardov in dva touchdowna ter eno prestreženo podajo. Bolj uspešen je bil Jimmy Garoppolo, ki ga je očitno poteza Kyla Shanahana prejšnji teden streznila – podal je za 268 jardov in tri touchdowne. Med 49ers je blestel še George Kittle, ki je ujel sedem žog za 109 jardov in en touchdown. 49ers so tako prišli do tretje letošnje zmage, sploh prve na domačem stadionu.

49ers naslednji teden potujejo v New England, kjer so tokrat gostovali Denver Broncos in Patriotse ob pomanjkanju uigranosti premagali z 18:12. Broncos so igrali sijajno v obrambi in Patriotsom niso pustili časa, da razvijejo svojo igro, pač pa so na zdesetkano napadalno linijo Patsov in pravkar pozdravljenega Cama Newtona neprestano vršili pritisk.

Do prve zmage so prišli Falcons, ki so tokrat gostovali pri Minnesota Vikings. Falcons so popolnoma nadigrali Vikingse, si priigrali visoko prednost, a jo za razliko od prejšnjih tekem tokrat vendarle zadržali, s tem pa je ekipa z začasnim trenerjem Rahimom Morrisom prišla do prve zmage. Veliko je k prepričljivi zmagi Falconsov pripomogla igra Kirka Cousinsa, ki je že v prvem polčasu vrgel tri prestrežene podaje.

Prvič letos so se veselili še Giants, ki so premagali Washington Redskins. Brez zmage tako ostajajo le še New York Jets, ki so tokrat ostali celo na ničli, saj jih je Miami premagal s 24:0. Za Dolphinse je prvič v sezoni nekaj minut pred koncem v igro vstopil tudi Tua Tagovailoa.

Zaradi prilagajanja urnika bosta dve tekmi odigrani še v ponedeljek.