NFL: Pittsburgh Steelers ostajajo popolni

NFL 2. Nov 202013:56 > 14:13
Joe Robbins/Getty Images

Osmi teden lige NFL je prinesel derbi divizije AFC sever med Baltimore Ravens in Pittsburgh Steelers. Celo kožo so odnesli Steelers, ki so Lamarja Jacksona ves čas silili v napake. Do prve zmage so prišli Miami Dolphins, potem ko je vlogo prvega podajalca prevzel Tua Tagovailoa.

Pittsburgh Steelers so srečanje začeli silovito – Lamar Jackson je že v prvi akciji vrgel prestreženo podajo, kar so Steelers izkoristili. Ravens so sicer v preostanku prvega polčasa prišli do vodstva s 17:7, a v drugem delu napad ni našel odgovorov na silovito obrambo Steelersov.

Jackson je vrgel dve prestreženi podaji, ob tem pa so Ravens še dvakrat izgubili žogo, kar za izjemne Steelers ni bilo dovolj. Obramba slednjih je zdržala vse do konca, ko so zaustavili še zadnji poskus Baltimora v četrto. Steelers tako ostajajo nepremagani (7-0), medtem ko Ravens (5-2) s težavo ohranjajo stik z vodilnimi ekipami konference AFC. Za nameček jih je doletela še nesreča, saj je njihov levi tackle Ronnie Stanley utrpel hudo poškodbo gležnja, zaradi katere je že končal s sezono.

Miami Dolphins so tokrat prišli do nove zmage nad tekmecem iz divizije NFC zahod – po San Franciscu so premagali še Los Angeles Rams. Slednji so bili tokrat neprepoznavni, kar so izkoristili Dolphins, ki so – ob prvem startu Tue Tagovailoe – zmagali z 28:17, potem ko so vse štiri touchdowne dosegli že v prvem polčasu. Dolphins so med drugim touchdown dosegli v vseh elementih igre – v napadu, obrambi in t. i. special teamih. Rams so tokrat izgubili po svojih napakah, a jim gre na roko tudi poraz San Francisca proti Seattlu in prost teden Arizone.

Green Bay se je tokrat opekel proti divizijskemu tekmecu Minnesoti. Packers so povedli s 14:7, nato pa so Vikings dosegli tri zaporedne touchdowne. Tekma je bila sploh zaradi juriša Packersov v zadnji četrtini zanimiva, a touchdowne sta dosegala le dva igralca – Dalvin Cook za Minnesoto in Davante Adams za Green Bay.

Slednji so ob zaostanku z 22:28 v zadnji četrtini še imeli napad za zmago, a je Aaron Rodgers ob naletu igralca Vikingsov izpustil žogo, potem ko se je čas na uri že iztekel. Vikings so tako najverjetneje vsaj začasno rešili sezono (2-5), Mike Zimmer pa svoj trenerski stolček, medtem ko so Packers (5-2) zdrsnili iz vrha konference NFC.

To mesto so zasegli Seattle Seahawks (6-1) po zmagi nad San Franciscom. Znova je imel neverjetno tekmo D. K. Metcalf, ki je dosegel dva touchdowna, ob tem pa še 161 jardov. Russell Wilson je skupno podal za štiri touchdowne. Nekoliko manj uspešen je bil Jimmy Garoppolo, ki je med tekmo zaradi udarca v gleženj odšepal iz igrišča, nadomestil pa ga je Nick Mullens, ki je zbral 238 jardov in dve podaji za touchdown. Zdravstveno stanje Garoppola je za zdaj neznano, a 49ers in glavni trener Kyle Shanahan ostajajo optimistični.

Optimizem pa zapušča Cleveland Browns, ki so tokrat izgubili proti Las Vegas Raiders. Na prvi tekmi po poškodbi Odella Beckhama Jr., ki je sezono končal zaradi strganih križnih kolenskih vezi, njegove vrzeli niso zapolnili. Še naprej so v škripcih New England Patriots, ki so imeli napad za zmago proti Buffalu, vendar je Cam Newton v rdeči coni nasprotnika 31 sekund pred koncem izgubil žogo, s tem pa tudi možnosti za zmago. Los Angeles Chargers nadaljujejo s “saj ni res, pa je” trendom, po katerih vodijo skoraj celotno srečanje, na koncu pa ga izgubijo.

New Orleans Saints so kljub odsotnosti prvih treh lovilcev tokrat premagali Chicago Bears. Bolj kot po všečni predstavi si bomo ta dvoboj zapomnili po neokusnem pretepu, ki je izbruhnil med igralci sredi tretje četrtine. Cincinnati Bengals so absolutno povozili Tenneessee Titans, ki so izgubili še drugič zapored, medtem ko je v derbiju slabih ekip – ki se mimogrede potegujeta za prvaka divizije NFC vzhod – slavila Philadelphia.