NFL: Peterson k New Orleans Saintsom

NFL 24. Apr 201722:24 > 22:52
Getty Images

Eden izmed najboljših tekačev lige zadnjih nekaj let in dosedanji član Minnesota Vikingsov, Adrian Peterson, je očitno le našel klub za naslednjo sezono.

32-letni Peterson se je po slabi lanski sezoni pri Vikingsih, ko je večji del rednega dela manjkal zaradi (nove) poškodbe, odločil poiskati novo sredino. Pogajal se je s številnimi klubi (Patriots, Giants), ki niso zadovoljili njegovih zahtev oziroma zahtev njegovega agenta.

Tekač, ki je bil na naboru leta 2007 izbran kot sedmi in vse od takrat odlično nastopal za ekipo Vikingsov, je bil pri svojih pogojih menda zelo izbirčen (beri: požrešen), zato je ameriško športno javnost današnja novica še toliko bolj presenetila: uradna spletna stran NFL lige poroča, da se je veteran s Saintsi dogovoril za enoletno pogodbo, ki bi mu prinesla nekaj več kot 3 milijone, z bonusi še milijon več.

Peterson je bil v ligi NFL leta 2012 izbran za najkoristenjšega igralca lige (2097 jardov), v kar treh sezonah je po tleh dosegel največje število jardov, in bil dvakrat doslej najboljši nogometaš v doseženih “touchdownih” po tleh.

“Usoda” je hotela, da bodo prvo letošnjo tekmo rednega dela sezone Saintsi odigrali prav proti njegovi bivši ekipi, ko se bosta ekipi pomerili v najbolj gledanem ponedeljkovem terminu (Monday night Football).