Trump: "Odpustite že tega kur***ega sina!"

NFL 23. Sep 201712:05 > 12:05
Thearon W. Henderson, Getty Images

Predsednik ZDA, Donald Trump je izjavil, da bi morali klubi svoje igralce, ki med intonacijo himne protestirajo s klečanjem ali sedenjem, nemudoma odpustiti.

Lani je s takšnim početjem začel podajalec San Francisco 49ersov, Colin Kaepernick, ki je s tem želel opozoriti na rasna razlikovanja v državi in brutalnost policije. “Kap” v tej sezoni ni dobil službe, saj ga ni poklicala niti ena sama ekipa.

Kaepernick je sprožil pravi plaz bojkotiranja himne, saj je solidarnost temnopolti skupnosti letos pred začetkom sezone dalo kar nekaj igralcev. Predsednik ZDA, Donald Trump, je včeraj na srečanju v zvezni državi Alabami takšno početje grobo obsodil:

Ali ne bi tudi vi radi videli kakšnega lastnika NFL kluba, da igralcem, ki ne spoštujejo državne himne, reče ‘Pospremite tega kurb****a sina z igrišča in odpustite ga’?Prišel bo čas, ko bo nekdo to storil. Rekel bo: Ta igralec ni spoštoval naše zastave, odpustil ga bom.’ In ta lastnik bo –  ne da bi se tega sploh zavedal – vsaj za teden postal najpriljubljenejša oseba v državi.

Prvi človek ZDA je navijačem položil na dušo, naj brez kakršne koli zadrege zapustijo stadion, če bodo priča kakšnemu zgoraj omenjenemu protestu igralcev lige NFL. “Poberite svoje stvari in odidite, sledili vam bodo, stadioni bodo na koncu prazni,” je optimistično dejal Trump, na katerega opazke pa se je prvi javno odzval “tight end” ekipe Detorita, Eric Ebron:

Je Trumpu kdo že povedal, naj se raje ukvarja s politiko, kot so tudi nam rekli, naj se osredotočimo na šport?