Packersi k bojkotu himne nagovarjajo še svoje navijače

NFL 27. Sep 201713:53 > 14:08
Dylan Buell, Getty Images Sport

Igralci kluba Green Bay Packers so se pred tekmo s Cincinnatijem v nedeljo pridružili vsesplošnemu športno-političnemu protestu proti predsedniku Donaldu Trumpu. Zdaj moštvo iz Winsconsina k temu poziva tudi svoje navijače.

Packersi so se na tekmi proti Bengalsom v nedeljo med himno držali pod roko, gesta protestiranja proti himni pa se je razširila iz pretekle sezone, ko je podajalec San Francisca, Colin Kapernick med intoniranjem himne klečal. Letos nekateri sedijo, nekateri klečijo, nekateri celo gonijo pedala na sobnem kolesu, minuli konec tedna pa je bila še najbolj razširjena gesta držanje pod roko.

Naj spomnimo, Kaepernick je s tem želel opozoriti na rasno neenakost v ZDA pri obravnavi policije, po izjavi predsednikaDonalda Trumpa, pa se je protest v ligi NFL razširil kot požar in sedaj z gestami med himno poleg igralcev sodelujejo tudi strokovni štabi in celo člani uprave klubov.

Ker je Trump med drugim gledalce pozval, naj v takšnih primerih ljudje zapustijo stadion, so Packersi na svojo navijaško bazo naslovili sporočilo, da naj se jim na jutrišnji divizijski tekmi proti Bearsom pridružijo v protestu in naj se med ameriško himno cel stadion prime pod roko.

Kdor bo jutri dal roko pod roko, bo drugačen na toliko različnih načinov. A vsi želimo isto, da je naše okolje, naša država in cel planet boljši kraj za življenje,” piše v sporočilu za javnost pred tekmo z Bearsi, ki jo bo televizija Sportklub prenašala v noči na petek ob 2.25 uri (SK1).