Vikingi Brownsom prizadejali osmi poraz

NFL 29. Okt 201717:50 > 17:52
Hannah Foslien/Getty Images

Minnesota Vikingsi so v Londonu, na stadionu Twickenham, s 33:16 odpravili Cleveland Brownse, pa čeprav je (tokrat) domačim nogometašem iz Ohia še ob polčasu kazalo zelo dobro.

Vikingsi so na stadionu, ki sicer gosti angleške reprezentančne tekme v ragbiju, upravičili vlogo favoritov, medtem ko so Brownsi tudi po osmih tekmah razočarani, še brez zmage.

Ekipa iz zvezne države Ohio je sicer odlično začela tekmo in povedla že v prvem “drive-u”. Podajalec Minnesote Case Keenum je vrgel prestreženo podajo, Isaiah Crowell je nato stekel za 26 jardov in dosegel uvodni “touchdown” srečanja.

Četa Mikea Zimmerja v napadu dolgo ni uspela najti ritma, vse dokler v igro ni prišel Jerick McKinnon, ki je krepko izboljšal igro po tleh ter v seriji premikal verige proti končni coni. Na koncu druge četrtine je ekipa iz Minneapolisa dosegla “touchdown” prek Adama Thielna in povedla z 9:6.

Velja omeniti tudi to, da je omenjeni lovilec ekipe odlično akcijo proslavil z veseljačenjem, ki smo ga bolj vajeni na tekmah našega, evropskega, nogometa – z žogo v rokah se je zadrsal po kolenih in poskrbel za navdušenje pretežno evropske publike.

Sledil je bliskovit odgovor Brownsov. DeShon Kizer je odlično gradil zadnji “drive” prvega polčasa in ga na koncu uspel kronati z novim odhodom v končno cono, zanj tretjim po tleh v tej sezoni, Brownsi pa so po zadetem prostem strelu “kickerja” Minnesote, Kaia Forbatha, na odmor odšli s prednostjo 13:12.

V drugem polčasu je Forbath takoj zadel prosti strel, z enako mero mu je vrnil Zane Gonzalez in tako so bili na sredini tretje četrtine Brownsi še zmeraj v vodstvu (16:15). Potem pa mrk!

Prelomni trenutek tekme se je zgodil minuto in 16 sekund do konca tretje četrtine, ko je junak tekme McKinnon najprej dosegel “touchdown”, potem pa Keenumu pomagal še pri igranju za dve dodatni točki. Možje v vijoličastem od takrat naprej vodstva 23:16 niso izpustili iz rok in razliko vztrajno povečevali.

Točke sta v zadnji četrtini dosegla še “tight end” Kyle Rudolf z novim “touchdownom” in Forbath s še enim zadetim prostim strelom. Tako Brownse (0-8) kot Vikingse (6-2) naslednji konec tedna čaka počitek.