Richard Sherman nič več član Seattle Seahawks

NFL 10. Mar 201811:33 > 11:40

Govorice in namigovanja o tem, da bo Richard Sherman postal prosti igralec, so v petek postale resničnost. Seattle Seahawks in Richard Sherman sta se namreč po sedmih letih razšla, Sherman pa si bo sedaj poskušal poiskati novo sredino.

Sherman je član Seattle Seahawks postal v sezoni 2011, potem ko so ga kot 154. po vrsti izbrali Seattle Seahawks. Cornerback je velikokrat opozoril nase, tako na igrišču kot tudi izven njega.
Na igrišču se je izkazal s pokrivanjem nasprotnih lovilcev, medtem ko e izven igrišč buril duhove s svojimi iskrenimi, a velikokrat tudi izjemno kritičnimi izjavami – od tega, kako so četrtkove večerne tekme narejene samo za ligo in posledično njen dobiček, pa do tega, ko je po finalu konference v sezoni 2013 dejal da je “najboljši cornerback v ligi“.
Getty Images
Zdaj že nekdanji član Seattla bo konec meseca dopolnil 30 let, kljub slabšim ekipnim predstavam Seattla v zadnjem času pa 29-letnik še ni za odpis. Za Shermanove usluge se bodo najbrž zanimali številni klubi, največkrat se omenja New England Patriots, Los Angeles Chargers in Atlanta Falcons.
Prav slednji imajo veliko možnosti, da bi se jim pridružil Sherman, saj je bil glavni trener Dan Quinn svoj čas koordinator obrambe pri Seattlu – tudi v sezoni 2013, ko so Seahawks na Super Bowlu XLVIII povozili Denver Broncos (43:8). A kam si želi Sherm – “k ekipi, ki ima odličnega podajalca in kjer bi se dobro počutil,” je zapisal v sporočilu.
Poleg omenjenih treh moštev ni izključen a niti opcija, da bi se Sherman vrnil k Seattlu, a z občutno manj donosnejšo pogodbo kot pa jo je imel do sedaj, kar pa je sicer bolj malo verjetno. Sherman se bo o tem, kje bo nadaljeval svojo kariero, odločil v prihodnjih tednih, verjetno pa mu ponudb za delo ne bo primanjkovalo.