Donald: MVP rednega dela sezone sem jaz!

NFL 29. Jan 20196:40 > 7:03
Marko Hrastar

Sportklub je obiskal prizorišče največjega vsakoletnega športnega dogodka v ZDA. Atlanta je v pričakovanju 53. izvedbe Super Bowla, v katerem se bosta pomerili ekipi New England Patriots in Los Angeles Rams.

“Opening night” pomeni druženje zvezdnikov obeh ekip s sedmo silo, ki jo sicer večinoma sestavljajo domači novinarji, vendar je skozi leta prisotnih vse več “okrepitev” iz tujine, prednjačijo Mehičani, srečali smo veliko Nemcev, starosta Darren iz Denverja – to bo že njegov 15. Super Bowl – pa nam je zaupal, da velika večina akreditiranih, spektakla leta sploh ne bo spremljala s tribun.
Bodimo realni, dejansko bi bil to za organizatorje gromozanski logistični zalogaj, saj smo novinarji zapolnili vse mize v medijskem centru velikosti košarkarskega igrišča.

Otvoritveni večer Super Bowl tedna je potekal v StateFarm Centru, kjer domuje NBA ekipa Atlanta Hawks, najprej so na oder prišli igralci ekipe Rams, glavni igralci so zasedli podij in odgovarjali na morje vprašanj, ob otokih z nogometaši in trenerjem Seanom McVayem pa se je kar trlo znanih obrazov.

Ustavil sem nekdanjega DE New Englanda, Roba Ninkovicha: “Pozdravljeni! Govorite Hrvaško?” – “Kako si,” je izstrelil, potem pa se je ustavilo. Zaupal mi je, da so njegovi stari starši z otoka Hvar in da je čudovito obalo južnih sosedov že večkrat obiskal. Poziral je z osvojenima prstanoma in povedal, da dela za NBC Sport Boston.

Defensive tackla Aarona Donalda sem povprašal, kdo je njegov MVP rednega dela sezone, pa se ni dal: “Ne vem,…res ne vem, koga bi pa vi izbrali?” Ko sem mu odgovoril, da je moja izbira prav on, ni čakal niti sekunde: “Seveda, z vami se strinjam, MVP sem jaz (smeh).”

Najbolj resen med vsemi zbranimi “ovni” je bil levi tackle Andrew Whitworth. Ekskluzivno za Sportklub je povedal, kaj se mu pri njegovi in nasprotnikovi ekipi zdi X-faktor: “Pri njih je res težko izbrati med Tomom Bradyem in Billom Belichickom…pa navsezadnje tudi izvrstna obramba, da ne bom do njih krivičen. Mislim, res so dobri, vidi se, da čisto vsi zelo dobro razumejo igro. Nas je ta sezona izoblikovala, veliko smo prestali, zavedati pa se morate tudi tega, da smo v tej sezoni dobili praktično vse najtežje tekme v gosteh.”

Uvodni večer najpomembnejšega športnega tedna čez lužo je popestrila glasna publika na tribunah, (nekaj več kot 5 tisoč), v večini so bili odeti v barve ekipe iz zvezne države Massachussetts.

Danes si preberite še kratki intervju z enim od dveh največjih insajderjev lige NFL, Ianom Rapoportom.