NFL: Zabavno tudi brez Deiona Sandersa

NFL 31. Jan 20194:51 > 6:05
Marko Hrastar

Ob prihodu v dvorano, napolnjeno z okroglimi mizami, nas je takoj pričakala slaba novica. "Deion Sanders žal danes ne bo na voljo," je povedala koordinatorka druženja z ustvarjalci programa NFL Network.

“Prime Time”, kakršen je vzdevek enega izmed najboljših “cornerbackov” v zgodovini lige, je imel v sredo dopoldne očitno pomembnejše opravke, a je v dvorani še zmeraj kar mrgolelo zvenečih imen. Kurt Warner, LaDainian Tomlinson, Michael Irvin, Steve Mariucci, Reggie Bush, skratka, človek je imel resno dilemo, h komu se obrniti po izjavo.

Začenjamo z Warnerjem, nekdanjim podajalcem ekipe Rams, ki se je leta 2002 boril za prstan proti Tomu Bradyu (v prvem Super Bowlu slednjega) in izgubil.

Prave šampione od ostalih ločimo po tem, da v ključnih trenutkih vedno odreagirajo pravilno. Igral sem v treh Super Bowlih. V prvem sem zaostajal za 16 in se kar naenkrat znašel pri izenačenju. V drugem sem bil v zadnji četrtini zadaj za 14, dve minuti do konca je bilo 17-17. V tretjem smo bili ob polčasu na minus 10, dve minuti in pol pred koncem smo povedli. Skratka, nekako moraš tudi v težkih trenutkih najti pot do zmage. To so pravi zmagovalci,” je dejal QB, ki se je upokojil kot član Arizone.

Okoli njega se je gnetla najbolj številčna masa novinarjev, saj mu jezik res dobro teče. Dodal je: “To ne bo le obračun mladega in starega trenerja, temveč hkrati tudi bitka inovativnega, napadalno usmerjenega stratega, proti obrambno naravnanemu guruju. Videli bomo udarec, protiudarec, pa še en močnejši udarec nazaj, itd. Bill Belichick je v poslu trenutno najboljši pri izumljanju nečesa novega vsak teden. Ne cem, če se Sean (op.a.) McVay čisto dobro zaveda, kaj ga čaka, dokler se tekma v nedeljo dejansko ne začne. Ima pa tudi zagotovo v rokavu nekaj pripravljenih ‘asov’. Fantje se bodo premikali, spreminjali postavitev, zadevo bo težko brati, skratka, zanimivo bo videti taka nogometna veleuma delovati drug proti drugemu, še posebej takrat, ko bo na igrišču napad LA-ja in Patriots obramba.

Ko se je dovolj izpraznila miza pri LaDainianu Tomlinsonu, smo se pozanimali, zakaj se mu zdi sistem Billa Belichicka skozi vsa ta leta tako zelo uspešen. “Igralsko shemo oblikuje okoli svojega kadra in ne obratno. Večina glavnih trenerjev igralca za posamezno pozicijo postavi strogo v skladu s slogom, ki ga igra. Vzemimo si za primer letošnjo sezono. Bill je igral z dvema tight endoma in fullbackom ter se držal tega načela,” je dejal najkoristnejši igralec lige NFL iz sezone 2006.

Za konec je Sportklubu nekaj besed namenil tudi trikratni prvak z New Englandom, Willie McGinest. Vprašali smo ga, če pri kakšnem sedanjem igralcu v ekipi Patriots vidi tako gorečo zagnanost, kot jo je sam nekoč kazal na igrišču: “Veliko takšnih fantov je. Julian Edelman recimo, Tom (Brady), Dont’a Hightower. Franšiza je tako zelo uspešna zato, ker fantje trenerju verjamejo in zato, ker so čisto vsi enako obravnavani.”