Vinatieri se je vpisal v zgodovino

NFL 24. Okt 201614:30 > 14:36
Ronald Martinez/Getty Images

Legendarni "kicker" Adam Vinatieri se je včeraj vpisal v zgodovino NFL lige. Igralec moštva Indianapolis Colts in najstarejši nogometaš lige je na srečanju proti Titansom zadel že 43. zaporedni prosti strel.

Pred Vinatierijem je bil rekord zaporedno zadetih “field goal”-ov v lasti še enega člana Coltsov, Mikea Vanderjagta, ki je zadel 42 prostih strelov zapovrstjo.

Vinatieri igra že svojo 22. NFL sezono in je nazadnje zgrešil v 2. krogu lanske sezone. Čeprav je trenutno član ekipe iz Indianapolisa, se ga večina ljubiteljev ameriškega nogometa spomni po herojskih udarcih v New Englandu, ki so Patriotsom na začetku tisočletja prinesli zmago v Superbowlu.

Zato ni nobenega dvoma, da bo po koncu kariere vsekakor postal še drugi “kicker”, ki bo svoje mesto našel v Hiši slavnih v Ohiu. Za zdaj si je to čast prislužil le nekdanji član Chiefsov, Packersov in Vikingsov, danes 74-letni Norvežan, Jan Stenerud.