Arian Foster v pokoj

NFL 25. Okt 201610:02 > 10:06
Getty Images

Nekdanji tekač Houston Texans Arian Foster, nazadnje član Miami Dolphins, je v ponedeljek sporočil novico, da se poslavlja od aktivnega igranja ameriškega nogometa.

Foster se je v ligo NFL prebil leta 2009, potem ko na naboru istega leta ni bil izbran. Po naboru so pogodbo z njem podpisali Houston Texans, za katere je igral šest sezon in v tem času postal njihov najuspešnejši tekač.

V sezoni 2015 se je Foster resneje poškodoval, saj si je strgal ahilovo tetivo. Po koncu sezone se je s Texans razšel, novo sredino pa si je Foster poiskal na Floridi, pri Miami Dolphins. Tu je sezono 2016 začel kot številka ena, a stalne (lažje) poškodbe mu niso dale miru, zato se je odločil, da kopačke obesi na klin. “V karieri vsakega športnika pride čas, ko telo in ambicije nista več na isti strani. To točko sem sedaj dosegel jaz,” je med drugim v izjavi za javnost zapisal Foster. “Vsak igralec bi se rad upokojil takoj po zmagi na Super Bowlu, odjezdil v sončni zahod, medtem ko navijači vriskajo njegovo ime. Na žalost ima življenje velikokrat drugačne načrte. Ameriški nogomet je lepa igra in imam jo zelo rad, a to je tudi razlog, zakaj jo sedaj zapuščam,” je še dodal Foster.

30-letni Foster je v šestih letih kot član Texans postal tekač z največ osvojenimi jardi, touchdowni in povprečni jardaži na tekmo v njihovi franšizi. Letos je kot Dolphin dosegel zgolj 55 jardov v 22 poskusih. Kot igralec ni nikoli osvojil Super Bowl prstana, bo pa Foster zagotovo za vedno zapisan kot eden najboljših tekačev zadnjih let.