Patriots in Seahawks v ponovitvi Super Bowla XLIX

NFL 13. Nov 201610:28 > 10:38
Getty Images

V ligi NFL smo že zakorakali v 10. teden rednega dela sezone. Tokrat bo vsa pozornost usmerjena v nedeljsko tekmo v prime time terminu, kjer bomo videli ponovitev Super Bowla XLIX.

V Foxboroughu se bosta udarili ekipi New England Patriots in Seattle Seahawks. Ponovitev tekme izpred dveh sezon bo tokrat verjetno pred ekrane privabila več gledalcev kot pa morebitne prejšnje tekme v tem terminu – liga NFL se namreč letos ubada s padcem rejtingov, za kar pa so v veliki meri krive predsedniške volitve v ZDA. Te so zdaj mimo, zato bo tekma, ki je 2. februarja 2015 pred ekrane privabila največ gledalcev v zgodovini Super Bowla (114 milijonov), tokrat zagotovo bolj gledana.

Spomnimo – tekma se je februarja lani končala z zmago Patriots, ki so z rezultatom 28:24 premagali Seahawks in postali prvaki sezone 2014. Tekmo je 20 sekund pred koncem odločil Malmcolm Butler, ki je prestregel podajo Russella Wilsona, namenjeno za Ricarda Locketta. Seahawks bodo tokrat seveda oslabljeni za Marshawna Lyncha, ki je na zadnjem medsebojnem srečanju še bil aktivni igralec, tokrat pa ga na Gillette Stadium ne bo. Prvič v karieri bo kot član Seahawks na tekmi proti Patriots zaigral lovilec Jimmy Graham. V kadru Seahawks zaradi poškodbe ne bo Michaela Bennetta, bo pa zato zaigral njegov brat na nasprotni strani, Martellus Bennett. V kadru Patriots nimajo večjih težav s poškodbami, edino skrb Billu Belichicku povzroča zdravstveno stanje Diona Lewisa, ki sicer v tej sezoni sploh še ni zaigral. Za Patriots bo tekma proti Seahawksom pravi test, saj so eni izmed favoritov a nastop na Super Bowlu za konferenco AFC. Prav tako so Patriots še edina ekipa v ligi, ki letos ni vrgla prestrežene podaje kljub temu, da so letos zaigrali že s tremi podajalci. A vendar je Brady v treh obračunih proti Seattlu vsakokrat vrgel vsaj eno prestreženo podajo.
Getty Images
Še pred večerno poslastico pa nas čaka obračun Pittsburgh Steelers in Dallas Cowboys. Ben Roethlisberger je pred tedni dejal, da ga Dak Prescott spominja nase, ko je bil sam še novinec v ligi. Če želi Prescott dokazati, da je temu res tako, bi moral s svojo ekipo v nedeljo prestati najtežji test do sedaj in slaviti v Pittsburghu (Big Ben je kot novinec dobila vseh 13 tekem, na katerih je zaigral). Podajalec Cowboysov ima najboljši rookie rejting v celotni zgodovini lige NFL (104.2), hkrati pa je edini podajalec, ki je od leta 1950 na prvih osmih tekmah podal vsaj za 12 touchdownov in ne več kot dve presteženi podaji. V kolikor bi v nedeljo skupaj s soigralci prišli do osme zaporedne zmage, razloga za to, da bi ga na mestu prvega podajalca zamenjal Tony Romo, ni. Na drugi strani žoge je obramba Dallasa dokaj solidna, vendar jo v nedeljo čaka resen test. Potrebno bo namreč ustaviti razpoloženega ROethlisbergerja, njegovo najljubšo tarčo Antonia Browna in tekača Le’Veona Bella. Steelers so sicer na zadnji tekmi ob vrnitvi Big Bena izgledali neprepričljivi – tokrat bodo igrali na domačem Heniz Fieldu, hkrati pa nujno potrebujejo zmago, zato ni za pričakovati ponovitve skromnejše predstave iz prejšnjega tedna. Tekmo si lahko od 22:25 ogledate na Sport Klubu 3.
Liga NFL, 10. teden:
Carolina Panthers – Kansas City Chiefs V ŽIVO na Sport Klub 6 od 19:00