NFL: Debi Goffa in tekma v Mehiki

NFL 19. Nov 201623:05 > 23:15
Getty Images

V ligi NFL smo že krepko čez polovico rednega dela sezone. Po prejšnji nedelji, ko smo končno videli tri izjemno zanimive tekme, liga NFL pričakuje, da bo krivulja od tu šla le še navzgor in da bodo tudi v prihodnje tekme tako zanimive.

Prva priložnost je že to nedeljo, ko nas čaka kar nekaj na papirju zanimivih obračunov. Nedeljski spored se bo začel s tekmo med Dallas Cowboys in Baltimore Ravens. Cowboys so trenutno najboljša ekipa lige, saj jezdijo na krilih vročih Daka Prescotta in Zeka Elliotta, posledično pa imajo v žepu osem zaporednih zmag. Tokrat na domačem AT&T Stadium pričakujejo Baltimore Ravens, z izkupičkom petih zmag in štirih porazov vodilno ekipo divizije AFC sever. Cowboys so prejšnji teden v zadnjih sekundah tekme porazili Pittsburgh Steelers, zadnji touchdown pa ji bil zasluga odlične napadalne linije in Elliotta, ki je pretekel 33 jardov in postavil končnih 35:30. Tokrat se bodo Cowboys, ki so med tednom Prescotta tudi uradno razglasili za prvega podajalca, pomerili proti eni izmed najboljših obramb lige. Obramba Ravensov je namreč v tej sezoni do sedaj po tleh prejela le štiri touchdowne ter le en tek, daljši kot 10 jardov.

Ob 22:05 po slovenskem času bo svoj debi v ligi NFL dočakal letošnji prvi izbor na naboru Jared Goff. Trener Los Angeles Rams je v sredo sporočil, da bo Casa Keenuma na mestu prvega podajalca zamenjal Goff in skušal Ramsom priboriti peto letošnjo zmago in se s tem približati Arizoni. Vendar čaka Ramse dokaj težka naloga. Dolphins so namreč zmagali na zadnjih štirih tekmah in so v lovu za končnico, tako da Goffa, Todda Gurleya in druščino ne čaka lahka naloga.

Prav lahko naloga pa ne čaka niti Philadelphia Eagles, ki se bodo tokrat odpravili na gostovanje k Seattle Seahawks. Slednji so prejšnji teden poskrbeli za presenečenje in v gosteh ugnali New England Patriots, tokrat pa bodo na domačem Century Link Field pričakali Carsona Wenza in druščino. Russell Wilson, ki je bil velik del letošnj sezone poškodovan, je prejšnji teden deloval odlično, napadalna linija Seahawksov ga je dobro zaščitila in omogočila, da je tekač CJ Prosise po tleh osvojil 153 jardov. Doug Baldwin je dosegel tri touchdowne, Kam Chancellor pa je bil najboljši obrambni igralec Seahawksov ob zmagi nad Patriots z 31:24. Eagles čaka še toliko težje delo, saj morajo na gostovanje praktično čez celo državo, kjer jih ne bo čakala nič preveč prijazna kulisa, hkrati pa se bo v postavo po daljši odsotnosti zaradi poškodbe vrnil tekač Thomas Rawls. Poleg tega pa je obrambna četa Douga Pedersena še naprej v samem vrhu obramb, ki nasprotniku dopustijo veliko osvojenih jardov. Kljub temu so Eagles letos zmagali na petih tekmah, a so kljub izkupičku 5-4 trenutno na zadnjem mestu divizije NFC vzhod. Wentza in soigralce čaka težko delo, kako se bodo kosali z obrambo Seahawksov pa si lahko ogledate na našem tretjem programu od 22:25 dalje.

Že ob 22:05 se bomo sicer preselili na Levi’s Stadium v Santa Claro, kjer se bodo San Francisco 49ers pomerili z New England Patriots. Slednji bodo tokrat igrali brez poškodovanega Roba Gronkowskega, manjkal pa bo tudi lovilec Chris Hogan, a to pri odzivih onstran luže ne bi smelo igrati prevelike vloge. 49ers so namreč izgubili osem tekem zapored – v letošnji sezoni so dosegli le eno zmago v prvem tednu. Kljub temu je Bill Belichick opozoril, da tekma ne bo tako lahka: “Zavedamo se, da je Chip Kelly zmožen raznih zvijač. Na primer lani. Philadelphia je v obeh tednih preden so igrali z nami izgubili za več kot 20 točk, nato pa so nas premagali doma. Potrebno bo biti previden. Zagotovo se bodo tudi tokrat lotili podobnih zvijač.” To bo za številne igralce Patriots “vrnitev domov” – Tom Brady je odraščal v enem izmed predmestij San Francisca, prav tako Julian Edelman. Ekipi se sicer ne srečujeta prav pogosto. Nazadnje sta se udarili decembra 2012, ko so v Foxboroughu zmagali 49ers z izidom 41:34. Če bo Kellyju in 49ersom uspelo pripraviti vnovično presenečenje, si srečanje oglejte na Sport Klubu 4.

Nedeljski prime-time termin bo tokrat pripadel ekipama Washington Redskins in Green Bay Packers. Za obe ekipi bo to izjemno pomembna tekma. Redskins namreč zmago potrebujejo zato, da bi ostali blizu divizijskima rivaloma in Dallasa in New Yorka, medtem ko morajo Packers prekiniti niz treh zaporednih porazov. Nazadnje so Redskins premagali Minnesoto, Packers pa so doživeli polom proti Tennessee Titans. Močno vprašljiv je nastop linebackerja Claya Mathewsa, za katerega se bo Mike McCarthy odločil tik pred tekmo. V kolikor bodo Packers tudi tokrat izgubili, gre v vrstah Packersov pričakovati spremembe, najverjetneje na trenerskih položajih, “na varnem” pa nikakor ni niti McCarthy. Nazadnje sta se ekipi pomerili v prvem krogu končnice lani. Zmage s 35:18 so se veselili Packers.

V noči na torek se bosta sredi Mexico Cityja na Azteca Stadium pomerili moštvi Houston Texans in Oakland Raiders. To bo šele druga tekma v zgodovini lige NFL, odigrana v Mehiki. Ponedeljkova tekma je začetek intenzivnejše širitve lige NFL na ostale kontinente – Južno Ameriko, Evropo in Azijo. Favoriti na tej tekmi so Raiders, ki so letos med drugim premagali tudi Denver Broncos, Houston Texans pa se borijo za zmago v diviziji AFC jug.

Liga NFL, 11. teden:

Cleveland Browns – Pittsburgh Steelers