Mexico City: Zmaga Raiders pred več kot 76.000 gledalci

NFL 22. Nov 201612:46 > 12:54

V noči na torek se je na Estadiu Azteca v Mexico City odvila sklepna tekma letošnje International Series. Zmage so se veselili Oakland Raiders, ki so s 27:20 premagali Houston Texans in tako tudi po mehiškem izletu ostajajo na vrhu divizije AFC zahod.

Atmosfera je bila na razprodanem Estadio Azteca izjemna. Tekmo si je v živo ogledalo 76,743 gledalcev, kar je absolutni rekord za tekmo lige NFL v Mehiki. Kljub temu je bilo igrišče nekoliko spolzko, igralci pa so imeli težave z dihanjem – tekma je bila namreč odigrana na 2250 metrih nadmorske višine. Za primerjavo: nadmorska višina Oaklanda je namreč 13 metrov, Houstona pa 24 metrov.

Prva zvezda zmage v Mehiki je bil podajalec Derek Carr, ki je v zadnji četrtini prebudil sicer speči napad Raidersov, podal za dva touchdowna in poskrbel za osmo letošnjo zmago. Oakland je sicer tri četrtine tekme iskal rešitev za obrambo Texansov, ki je Oaklandu v prvih 45 minutah igre dovolila osvojiti 120 jardov v napadu. Igre po tleh za Raiders ni bilo, Carr pa je imel obilo težav z iskanjem odprtih lovilcev. Raiders so v zadnji četrtini popolnoma zamenjali taktiko in prišli do četrte zaporedne zmage, kar se je za moštvo iz »črne luknje« zgodilo prvič po letu 2002.

Za izenačenje na 20:20 je Carr našel fullbacka Jamiza Olawala, nato pa se je Carr povezal še z lovilcem Amarijem Cooperjem, ki je nekaj minut pred koncem dosegel touchdown za zmago Raidersov.

Na drugi strani so bili Texans izredno blizu zmagi, a slabša obrambna igra v zadnji četrtini jih je stala zmage. Kljub porazu so Texans še vedno na prvem mestu divizije AFC jug. Prihodnji teden jih čaka obračun s San Diego Chargers. Z zmago se lahko Brock Osweiler in druščina utrdijo na prvem mestu divizije.

Z osmimi zmagami in dvema porazoma so po izkupičku sicer izenačeni z New England Patriots, a imajo slednji boljšo razliko, tako da trenutno držijo prvo mesto v konferenci AFC. Raiders naslednji teden doma čaka obračun s Carolina Panthers (4-6).