NY Giants še po drugo zmago, derbi v Wisconsinu

NFL 11. Dec 201613:58 > 14:13
Getty Images

Razburljiv 13. teden, ki sta ga otvorila Kansas City Chiefs in Oakland Raiders, se nadaljuje v nedeljo. Derbi dneva bo odigran v New Yorku, kjer Giants pričakujejo divizijske rivale Dallas Cowboys. Razburljivo bo tudi v Green Bayu. Packers namreč čaka težka naloga proti Seattle Seahawks.

New York Giants (8-4) in Dallas Cowboys (11-1) so se letos enkrat že pomerili – v prvem tednu rednega dela v začetku septembra so Giants z 20:19 premagali Cowboys in jim zadali prvi poraz v sezoni, a hkrati tudi zadnjega. Zgodba Kavbojev je vsem dobro znana. Po začetnem porazu proti divizijskim rivalom so na naslednjih 11 tekmah venomer uspeli zmagati. Na MetLife Stadium bodo tokrat lovili 12. zaporedno zmago. V kolikor jim to uspe bodo Dak Prescott in soigralci le še korak od naslova prvaka divizije NFC vzhod.

A njihovi tekmeci imajo drugačne načrte. Še drugič si namreč želijo odpraviti Cowboys – to bi se zgodilo prvič po letu 2011, ko so Giants osvojili naslov prvaka. V zadnjih sedmih tekmah so Eli Manning in soigralci zmagali šestkrat. Niz šestih zaporednih zmag so prejšnji teden prekinili s porazom proti Pittsburgh Steelers (14:24). Tekma proti vodilni ekipi konference NFC bo tudi prva, na kateri se bodo borili brez prvega moža obrambe, Jasona Pierre-Paula, ki bo zadnje štiri tekme letošnje sezone zagotovo izpustil. Naloga bo za Giants brez Pierre-Paula še toliko težja, saj jih na nasprotni strani čaka prvi tekač lige. Ezekiel Elliott je letos pretekel 1285 jardov in dosegel 12 touchdownov. Srečanje si boste lahko od 02:25 dalje ogledali na Sport Klub 1.

Še pred dvobojem v diviziji NFC vzhod, bodo Green Bay Packers na Lambeau Fieldu pričakali Seattle Seahawks. Gostje iz Washingtona bodo na tej tekmi favoriti, a Packers znajo presenetiti, sploh zaradi dejstva, da bo obramba Seahawksov močno oslabljena zaradi poškodbe safetyja Earla Thomasa. Kar bo pred tekmo ustvarilo še večjo napetost, so verjetno pretekla srečanja teh dveh ekip. Leta 2012 se je srečanje končalo po Hail Mary podaji, v končnici leta 2014 pa so Packers vodili že z 18 točkami razlike, a na koncu klonili po podaljšku, s čimer so se Seahawks takrat priborili vozovnico za Super Bowl XLIX. Ekipi sta se nazadnje srečali v tretjem tednu sezone 2015. Zmage so se takrat s 27:17 veselili Packers.

Packers (6-6) se še naprej borijo za končnico in so v lovu za Detroit Lions (8-4). Slednji tokrat gostijo Chicago Bears (3-9), zato si Packers praktično ne smejo privoščiti poraza – kar pa bo proti obrambi Seahawksov izjemno težko. Kljub odsotnosti Thomasa bo glavna grožnja za Aarona Rodgersa še vedno Richard Sherman, ki je letos pretregel že štiri podaje in je trenutno na četrtem mestu obrambnih igralcev po prestreženih podajah. Izmed nasprotnih napadalcev, ki jih je letos pokrival Sherman, sta le dva dosegla po en touchdown. Na napake Packersov bo čakal tudi Kam Chancellor. V napadu je Russell Wilson izredno učinkovit in ima tri izredno nevarne tarče: Doug Baldwin je nevaren v vseh elementih igre, Tyler Lockett se je po poškodbi končno pozdravil, Jimmy Graham pa je izredno nevaren predvsem v rdeči coni. V postavo se po enomesečni odsotnosti vrača DT Michael Bennett.

Packers so zmagali na zadnjih dveh tekmah. Premagali so Philadelphio in Houston, a zmagi proti omenjenima dvema nasprotnikoma nista primerljiva s Seattlom, ki je trenutno v odlični formi. Ključna igralca v napadu bosta poleg Rodgersa lovilca Jordy Nelson in Randall Cobb. Na podajalca Packersov bo poleg Bennetta pritisk vršil še Cliff Avril – pod naletom omenjenih obrambnih igralcev bo na preizkušnji luknjasta napadalna linija Packersov. V kolikor bo obramba Seahawksov Rodgersa prisilila v igro iz žepa, utegne biti to problem. Rodgers se je namreč v preteklih tednih ukvarjal s poškodbo zadnje lože, gibanje iz žepa pa utegne biti v novem snežnem metežu na severovzhodu Wisconsina težavno.

Na kanalih Sport Kluba si boste lahko v nedeljo poleg omenjenih dveh ogledali še tri preostala srečanja: Buffalo Bills – Piitsburgh Steelers (19:00; Sport Klub 3), Miami Dolphins – Arizona Cardinals (19:00; Sport Klub 4) in Tampa Bay Buccaneers – New Orleans Saints (22:25; Sport Klub 4).

Liga NFL, 14. teden:
Nedelja: