Dallas spet zmagal, Jags odpustili trenerja

NFL 19. Dec 201612:15 > 12:22
Getty Images

V nedeljo smo spremljali nove zanimive tekme. Dallas Cowboys so premagali Tampo, New England je postal prvak svoje divizije, Houston Texans so posedli prvega podajalca, Jacksonville Jaguars pa so odpustili glavnega trenerja.

Dallas Cowboys so prejšnji teden izgubili proti New York Giants, tokrat pa so se vrnili na zmagovalne tirnice in s 26:20 premagali Tampa Bay Buccaneers. Tampa je povedla s 3:0, nato pa so Cowboys dosegli 17 zaporednih točk in povedli s 17:3. Enako je v drugi in tretji četrtini uspelo še Bucsom, ki so kmalu povedli z 20:17. Cowboys so nato dosegli tri field gole, s katerim so povedli s 26:20 in prišli do zmage. Bucs so s porazom proti Cowboys prekinili niz petih zaporednih zmag. Ob porazu proti Dallasu in zmagi Atlante so Bucs padli na 8. mesto v konferenci.

Najmanj dolgočasno je bilo v nedeljo zagotovo v Houstonu, kjer so Texans gostili Jacksonville Jaguars. Brock Osweiler je na dveh zaporednih posestih žoge vrgel prestreženo podajo, kar je očitno pomenilo dovolj za trenerja Billa O’Briena, ki je Osweilerja zamenjal z rezervnim podajalcem Tomom Savagom. Jaguars so že vodili z 20:8, a je na koncu Texansom uspel preobrat in zmaga z 21:20. Texans še naprej ostajajo na vrhu divizije AFC jug.

Poraz proti Texansom je odnesel glavnega trenerja Jacksonvilla Gusa Bradleya. Bradley je bil na mestu trenerja Jaguars več kot tri sezone, a ekipa ni pokazala izboljšanja, ki so ga pričakovali. V treh sezonah na klopi Jacksonvilla se je Bradley kot glavni trener veselil le 14 zmag, doživel pa kar 48 porazov. Jacksonville je v letošnji sezoni dobil le dve tekmi, izgubil pa kar 12-krat.

Green Bay Packers so v Chicagu slavili s 30:27. Tekač Ty Montgomery je v 16 poskusih teka po tleh osvojil 162 jardov in dva touchdowna. Packers so v tretji četrtini sicer vodili že s 27:10, a nato Bearsom dopustili povratek. Kljub tesni končnici so na koncu zmagali Packers, za katere je bila to četrta zaporedna zmga. V kolikor uspe Packersom dobiti vse tekme do konca, bodo postali prvaki divizije NFC sever.

Naloga bo za Packers tudi nekoliko lažja zaradi dejstva, da so Detroit Lions izgubili proti New York Giants in so trenutno le zmago pred njimi. Giants so Lions premagali s 17:6 in dosegli svojo 10. zmago, kar jim je uspelo prvič po sezoni 2010. Eli Manning je podal za 201 jard in 2 touchdowna. Giants se bodo naslednji tekem pomerili s Philadelphia Eagles in še vedno teoretično lovijo Dallas. V kolikor bi Cowboys izgubili obe zadnji tekmi, giants pa zmagali na obeh, bi Giants prevzeli prvo mesto v diviziji in s tem tudi naslov prvaka. Lions do konca čakata še dve tekmi; v soboto se bodo pomerili proti Dallasu, v zadnjem tednu padoma gostijo Packers.

New England Patriots so po nekaj letih ponovno okusili slast zmage v Denverju. Na Mile High Sports Authority Field sta obe ekipi prikazali solidno igro v obrambi, zaradi česar smo videli le en touchdown. Na koncu se je tekma končala s 16:3 za Patriots, s čimer so Pats vnovič postali prvaki divzije AFC vzhod. Broncos se bodo morali za končnico še izjemno potruditi, saj so trenutno izven končnice (8-6). Do konca aktualne prvake čaka še tekma v Kansas Cityju in doma proti Oaklandu – ekipama, ki se potegujeta za vsaj drugo mesto v konferenci AFC in imata obe vsaj 11 zmag. Broncos sicer v obrambi igrajo dobro, a malo dseženih točk v napadu je tisto, kar jim ne ponudi priložnosti za zmago.

Oakland Raiders so tokrat z 19:16 premagali San Diego Chargers in si z zmago prvič po sezoni 2002 priborili končnico. Raiders (11-3) so trenutno na drugem mestu konference AFC in bi za prvo mesto in prednost domačega terena potrebovali spodrsljaj Patriots (12-2). Raiders do konca sezone čaka še tekma proti Indianapolis Colts in Denver Broncos.

Liga NFL, 15. teden:

Torek, ob 2:30 v živo na SK 1:

Washington Redskins – Carolina Panthers

Baltimore Ravens : Philadelphia Eagles 27:26