Božični dan prinaša napet boj za končnico

NFL 24. Dec 201614:29 > 14:38
Getty Images

Medtem ko je v vseh višjih ligah po svetu božični čas obdobje (krajšega) mirovanja, pa v ligi NFL temi ni tako. Prav nasprotno - na božični večer in božični dan se namreč obeta napet boj za končnico.

Napet boj čaka ekipo Green Bay Packers, ki bodo v zadnji domači tekmi rednega dela sezone na Lambeau Fieldu pričakali Minnesota Vikings. Prvo letošnje srečanje se je končalo z zmago Vikings s 17:14, a takrat so bili Vikings popolnoma drugačna ekipa kot pa so tokrat. Vikings so bili namreč v prvih tednih sezone ena izmed najuspešnejših ekip, s približevanjem konca sezone pa so trenutno močno oddaljeni od končnice. Nekakšen pokazatelj, da so se že vdali v usodo je, da tokrat ne bo zaigral niti Adrian Peterson, tekač, ki je sicer prejšnji teden zaigral proti Indianapolis Colts, a tokrat Mike Zimmer ne bo mogel računati na svojega prvega tekača – Peterson je namreč že pred tedni naznanil, da v kolikor se Vikings ne bodo uvrstili v končnico, ne bo v letošnji sezoni več zaigral. Vikings so imeli sicer nasploh hude težave pri prihodu v Green Bay, saj je imelo njihovo letalo zaradi obilice snega v Minneapolisu veliko zamudo, a je naposled lanskim prvakom divizije NFC sever le uspelo prispeti v Green Bay, kjer gre v nedeljo zgodaj popoldne po lokalnem času pričakovati mrzle temperature (-10 stopinj celzija).

Na drugi strani so Packers še v igri za končnico – lahko si jo sicer zagotovijo po scenariju, pri katerem tako Washington Redskins kot Tampa Bay Buccaneers izgubijo, Atlanta Falcons pa premagajo Carolina Panthers. Packers so prejšnji teden premagali Chicago Bears s 30:27. Ty Montgomery je v 16 poskusih teka dosegel 162 jardov in dva touchdowna. Aaron Rodgers je podal za 252 jardov, med drugim je v zadnji minuti skupaj z Jordyjem Nelsonom poskrbel za podajo, ki je Packers prestavila na drugo stran igrišča in Masonu Crosbyju ponudil priložnost za zmagoviti prosti strel. Packers računajo na pomoč Dallasa, ki v ponedeljek igra z Detroitom. V primeru zmage nad Minnesoto in zmage Cowboysov bi Packers že prevzeli vodstvo divizije NFC sever. Končnega zmagovalca omenjene divizije bo dal dvoboj med Detroitom in Green Bayem prihodnjo nedeljo.
Boj za končnico še naprej bijejo Tampa Bay Buccaneers, ki bodo tokrat gostovali pri New Olreans Saints. Pred nekaj tedni so Buccaneers premagali Saints s 16:11, a tekma bo tokrat v New Orleansu, kjer sicer odlično obrambo Bucsov čaka prvi napad lige z Drewom Breesom na čelu. Saints so končnico sicer v praksi že zapravili, Bucanners pa si lahko končnico zagotovijo z zmago nad Saints in porazom Washington Redskins, Detroit Lions in Green Bay Packers.

Napeto bo tudi v diviziji AFC jug, kjer sta glavna kandidata za naslov prvaka Houston Texans in Tennessee Titans. Texans se bodo v noči na nedeljo pomerili s Cincinnati Bengals. Prvič bo na mestu prvega podajalca Texansov stal Tom Savage, ki je že prejšnji teden na tekmi proti Jacksonville Jaguars sredi tekme zamenjal Brocka Osweilerja. “Za to, kdo bo naš začetni podajalec, se bomo odločili na podlagi tega, kdo bo bolje igral in ne glede tega, kdo je koliko plačan,” je svojo odločitev o prvem podajalcu v ponedeljek obrazložil glavni trener Bill O’Brien. Texans so trenutno na drugem mestu divizije in z enakim izkupičkom zmag (8-6) zaostajajo za Tennessee Titans, ki bodo nocoj igrali proti Jaguars. V kolikor bi Titans zmagali na obeh preostalih tekmah, bi se uvrstili v končnico, kar pa velja tudi za Texans, ki bi morali nocoj premagati Bengals, prihodnji teden pa še zmagati na gostovanju v Nashvillu. Titans se bodo tokrat pomerili proti Jaguarsom, ki so prejšnji teden izgubili proti Texansom z 20:21, hkrati pa o0stali še brez trenerja Gusa Bradleya. Začasnemu trenerju Dougu Malonu bo tokrat pomagal Korn Ferry, ki so ga Jags najeli kot začasno pomoč, dokler ne najdejo novega trenerja. V nekoliko slabši vlogi kot Texans in Titans so Indianapolis Colts, ki jih tokrat čaka vroči Oakland.

Liga NFL, 16. teden:

Buffalo Bills – Miami Dolphins