NFL: Cowboys po preobratu prepričljivo prek Lionsov

NFL 27. Dec 201610:28 > 10:30
Getty Image

Šestnajsti teden se je končal s tekmo med Dallas Cowboys in Detroit Lions. Z 42:21 so prepričljivo zmagali prvi, za katere sta blestela predvsem Ezekiel Elliott in Dez Bryant.

Elliott je pretekel 80 jardov po tleh in dosegel dva touchdowna, Dez Bryant pa je ujel za 70 jardov, dosegel dva touchdowna, za enega pa tudi podal. Dallas Cowboys (13-2) so si že pred ponedeljkovo tekmo priborili prednost domačega terena skozi celotno končnico in bodo redni del končali na prvem mestu konference NFC.

Cowboys so prišli do sedme zaporedne zmage doma, čeprav so sredi druge četrtine zaostajali s 14:21. Še pred koncem polčasa so izid izenačili na 21:21, ko je Dak Prescott našel Deza Bryanta za 25 jardov.

V drugem polčasu Lions (9-6) niso dosegli niti točke več, medtem ko so Cowboys prišli še do treh touchdownov. Po zaslugi drugega touchdowna Elliotta so povedli z 28:21. Povišanje na 35:21 je prišlo po zaslugi Bryanta – a v drugačni vlogi kot sicer. Prescott je žogo predal Bryantu, ta pa je žogo podal do Jasona Wittena.

Končnih 42:21 je z drugim ujetim touchdownom na tekmi postavil Bryant, ki je šele drugi igralec v Super Bowl eri, ki je na tekmi ujel dve podaji za touchdown, za enega pa podal sam. Prescott se je izenačil s podajalcem Pittsburgh Steelers Benom Roethlisbergerjem – oba sta v svojih prvih sezonah dosegla 13 zmag. Prescott je ob zmagi nad Detroitom podal za 212 jardov in tri touchdowne.

V veliko težji situaciji kot Dallas se je znašel Detroit. Matt Stafford in njegovi Detroit Lions šele drugič v letošnji sezoni v zadnji četrtini ob zaostanku ni uprizoril preobrata. Za Stafforda Dallas ostaja nesrečni kraj – njegovo rojstno mesto mu uspeha ni prineslo že pred dvema letoma, ko so v Dallasu gostovali v prvem krogu končnice.

Lions sedaj čaka težko delo, saj jih v nedeljo čaka tekma leta, ko na Ford Fieldu pričakujejo Green Bay Packers. Zmagovalec tekme bo postal prvak divizije NFC sever, medtem ko bo poraženec lahko ostal celo brez končnice. Lions trenutno zasedajo šesto mesto v konferenci, za ovratnik pa mu dihata ekipi Washington Redskins (8-6-1) in Tampa Bay Buccanners (8-7).