Packersi Detroit Lionse poslali v Seattle

NFL 2. Jan 201716:25 > 16:32
Getty Images

Green Bay Packers so z zmago postali prvaki divizije NFC sever. Z 31:24 so premagali moštvo Detroit Lions in tako osvojili končno 4. mesto v konferenci, kar pomeni, da bodo naslednjo nedeljo gostili New York Giants. Detroit Lions so s porazom končali na šestem mestu,

Aaron Rodgers je podal za 300 jardov po zraku in štiri touchdowne, dva od teh je ujel Davante Adams. Rodgers je s 40 touchdowni vodilni po številu doseženih podaj za touchdown in je po letu 2003 in Brettu Favru prvi Packer, ki je dosegel največ touchdownov v ligi. Napoved dvakratnega najkoristnejšega igralca lige se je uresničila – po 11. tednu je napovedal, da bodo Packers zmagali na vseh preostalih tekmah, kar se je zdelo neverjetno, a Packers so po prikazanem v zadnjih šestih tednih lahko ena izmed ekip, ki se uspejo prebiti v Houston.

Obe ekipi sta bili sicer že pred tekmo uveščeni v končnico, saj so Washington Redskins izgubili proti New York Giants in tako ostali brez končnice. Tekmo je s prestreženo žogo odločil Dominic Rodgers-Cromartie, ki je prestregel podajo Kirka Cousinsa v zadnji posesti. Končni izid tekme v prestolnici je bil 19:10 v prid gostom iz New Yorka.
Prepričljive zmage s 35:14 so se veselili New England Patriots, ki so premagali Miami Dolphins in si zagotovili prednost domačega terena tekom celotne končnice. Na drugem mestu konference so končali Kansas City Chiefs, ki so tokrat premagali San Diego Chargers in izkoristili poraz Oakland Raiders proti Denver Broncos. Raiders so poleg tekme izgubili še enega podajalca, saj je Matt McGloin utrpel poškodbo rame, a njegov status za naslednji teden še ni znan. V kolikor bo McGloin tekmo izpustil, ga bo nadomestil Conor Cook.

Twitter Embed Code

S koncem rednega dela se sezona za 12 ekip začenja znova, medtem ko se bo preostalih 20 začelo pripravljati na novo. Prvi izbor na naboru bodo imeli Cleveland Browns, drugega pa San Francisco 49ers, ki bodo poleg novih igralcev morali iskati tudo novega generalnega menedžerja in trenerja.

Končnica se začne v soboto, ko bosta na sporedu dve tekmi, prav tako pa se bosta dve odvili tudi v nedeljo.
Ekipe v letošnji končnici so sicer precej drugačne kot lanske. Prvič po letu 2003 se v končnico nista uvrstila lanska finalista Super Bowla 50 Denver in Carolina, poleg njih pa so v primerjavi s sezono 2015 brez končnice ostali še Arizona Cardinals, Cincinnati Bengals, Minnesota Vikings in Washington Redskins.
Liga NFL, 17. teden