Simultanka v Pittsburghu, Packers povozili NY Giantse

NFL 9. Jan 201710:48 > 10:54

V nedeljo sta bili na sporedu še dve tekmi. Pittsburgh Steelers in Green Bay Packers so se pridružili preostalim šestim ekipam v divizijskem vikendu prihodnji teden.

Steelers so s 30:12 premagali Miami Dolphins in se bodo prihodnji teden pomerili s Kansas City Chiefs. Tokrat so bili Steelers premočni za Dolphinse, saj so povedli že po dveh minutah in pol, ko je touchdown dosegel Antonio Brown. Lovilec je nov touchdown dosegel še ob koncu prve četrtine, kar je bolj ali manj že odločilo zmagovalca. Brown je ujel 5 žog za 124 jardov in dva touchdowna. Odlično je igral tudi Le’Veon Bell. Tekač Steelersov, za katerega je bila to sploh prva tekma v končnici v karieri, je odigeal odlično in osvojil 126 jardov v 27 poskusih in dva touchdowna.

Ben Roethlisberger je tokrat podal za 197 jardov in dva touchdowna, vrgel pa je tudi dve prestreženi podaji. Na predzadnji akciji se je nekoliko poškodoval, zaradi česar je imel po tekmi na nogi obvezo. “Poškodbo sem staknil ob padcu, a zagotavljam, da bom naslednji teden igral,” je povedal Roethlisberger. Obračun iz Kansas Cityja bo na sporedu v nedeljo ob 19:05.

Po treh simultankah domačih ekip se je nestrpno pričakovalo obračun Green Bay Packers in New York Giants. Tekmo so bolje začeli Giants, ki so sredi drugi četrtine vodili s 6:0. Packers v prvem delu enostavno niso bili tista ekipa, ki smo jih gledali v zadnjih šestih tednih – v prvi četrtini so osvojili zgolj 7 jardov v napadu. Obenem so v prvem polčasu izgubili še številko ena med lovilci, Jordy Nelson je namreč utrpel poškofbo reber. Točna diagnoza še ni znana. Tekma se je prelomila pet minut pred koncem prvega polčasa, ko je Aaron Rodgers podal za touchdown Davanteju Adamsu in za vodstvo s 7:6. Le šest sekund pred koncem je Rodgers s Hail Mary podajo v končni coni našel Randalla Cobba, ki je z ujeto žogo dosegel touchdown in poskrbel zavodstvo s 14:6.

Giants so na začetku drugega dela še uspeli doseči touchdown in znižati na 13:14, a jim kaj več ni uspelo. Packers so do konca dosegli še tri – dva Cobb, enega pa še Aaron Ripkowski. Pri Giantsih se je že v prvi četrtin poškodoval Dominic Rodgers Cromartie, ki se nato ni več vrnil na igrišče. Poleg tega so imeli Giants težave z izpuščenimi žogami. Eli Manning je kar 11-krat meril na Odella Beckhama, ki pa je izpustil kar sedem žog in ostal brez touchdowna na svoji prvi tekmi v končnici. Packers se bodo naslednji teden pomerili z Dallas Cowboys, prvouvrščeno ekipo v konferenci NFC.