NFL: Patriots veliki favoriti, Falcons po maščevanje

NFL 14. Jan 201713:46 > 13:50
Getty Images

Po začetnem wild-card vikendu, ki ni ponudil preveč zanimih obračunov, temveč bolj enostranski promet, nas tokrat čaka razburljivejši vikend. Končnici se namreč pridružujejo najboljša štiri moštva rednega dela lige.

Divizijski teden bosta v Georgia Domu odprli ekipi Atlanta Falcons in Seattle Seahawks. Slednji so prejšnji teden na domačem CenturyLink Fieldu brez problema odpravili Detroit Lions. Ponovno je stekla igra po tleh, kjer je blestel Thomas Rawls, ki je dosegel 161 jardov po tleh in en touchdown. Tokrat bo Seahawks čakal pravi preizkus, predvsem zaradi tega, ker se bodo soočili s prvim napadom lige NFL. Matt Ryan in soigralci v napadu namreč povprečno na tekmo dosežejo 34 točk, medtem ko obramba Seahawksov dovoljuje le 18 točk na tekmo – v povprečju.

Tekmeca sta se letos že pomerila in sicer sredi oktobra, ko je bila tekma na domovanju Seattla. Takrat so se zmage s 26:24 veselili Seahawks, potem ko je v zadnjem napadu Richard Sherman omejeval Julia Jonesa, sodniki pa niso dosodili pass intereference. Falcons imajo tokrat možnost za maščevanje nesrečnega poraza izpred treh mesecev. Tokrat zanimivo srečanje obeta tudi zgodovina obračunov. V sezoni 2012 sta se ekipi pomerili v končnici. Falcons so zmagali po zaslugi prostega strela v zadnjih minutah, je pa zmaga izpred štirih let tudi edina zmaga Matta Ryana v končnici, stavnice pa ekipi Falcons namenjajo za odtenek več možnosti za zmago. Srečanje se na Sportklub 1 prične ob 22:35.

Druga tekma večera se bo ob 02:15 odvila na Gillette Stadium v Foxboru, kjer bodo New England Patriots gostili Houston Texans. Slednji so prejšnji teden odpravili Oakland Raiders s 27:14 in prišli šele do tretje zmage v končnici v zgodovini franšize. Na drugi strani jih imajo Patriots ogromno in so v letošnji sezoni v lovu za novim naslovom prvaka. Patriots se bodo morali na divizijski tekmi proti Texansom pomeriti brez novinca Malcolma Mitchella, ki se je izkazal predvsem decembra, medtem ko bo lahko Tom Brady po nekajtedenski odsotnosti lahko računal tudi na Dannyja Amendolo. Tekom minulega tedna ni treniral niri LeGarrette Blount, ki pa je bil odsoten zaradi bolezni, zato bo danes najverjetneje zaigral.

Patriots so v izraziti vlogi favorita, a kot so v taboru štirikratnih prvakov lige poudarjali, ne podcenjuje nasprotnika, kljub temu, da so Texans letos že gostovali v Foxboroughu in izgubili z 0:27, ko je na poziciji prvega podajalca pri Patriotsih igral Jacoby Brisett. Texans bodo nocoj stavili predvsem na obrambo in Jadeveona Clowneya, a jih čaka izredno težka naloga – Brady, Jimmy Garoppolo in Brisett so letos skupaj kot podajalci Patriotsov vrgli le dve prestreženi podaji. Obe je sicer vrgel Brady, z le dvema tovrstnima podajama pa so Patriots postavili nov rekord franšize. Houstonu sicer ne pripisujejo velikih možnosti, saj bi bila morebitna zmaga varovancev Billa O’Briena, sicer nekdanjega koordinatorja napada pri Patriotsih, prvovrstno presenečenje, ki pa ga bržkone ne gre pričakovati. Patriots so namreč tudi na stavnicah izjemni favoriti (15.5). Srečanje si na Sportklub 1 oglejte ob 02:15.

Liga NFL, finala divizij:

Sobota:
Atlanta Falcons – Seattle Seahawks, Sportklub 2 ob 22:35
New England Patriots – Seattle Seahawks, Sportklub 1 ob 02:15

Nedelja:
Dallas Cowboys – Green Bay Packers, Sportklub 1 ob 22:40
Kansas City Chiefs – Pittsburgh Steelers – tekma se je zaradi slabe vremenske napovedi v Kansas Cityju prestavila na 02:20.