Packers po drami prekinili niz

NFL 16. Jan 201710:04 > 10:09

V nedeljo je končnica v ligi NFL končno uzrla prvo letošnjo napeto tekmo. Na AT&T Stadiumu so Green Bay Packers odpravili Dallas Cowboys. Pittsburgh Steelers so z 18:16 premagali Kansas City Chiefs.

Packers so si zmago s 34:31 zagotovili v zadnjih treh sekundah tekme, potem ko je Mason Crosby zadel 51 jardov dolg prosti strel.
Packers so sicer vodili tudi že z 21:3, na začetku zadnje četrtine pa že z 28:13. A so se Cowboys v zadnjem delu vrnili in štiri minute pred koncem izenačili. Žogo so ponovno dobili Packers, ki so jo nato predali Cowboysom, ti pa so slabe tri minute pred koncem prek Dana Baileya zadeli za 31:31. Aaronu Rodgersu je ostalo le še nekaj časa. 13 sekund pred koncem je našel Jareda Cooka, ki je spektakularno ujel žogo in Packersom priboril odlično izhodišče. Mason je nato v drugem poskusu zadel in Pack popeljal v finale konference, kjer se bodo udarili z Atlanta Falcons. Crosby je sicer prvič v karieri zadel dva prosta strela, daljša kot 50 jardov, na eni tekmi – pred odločilnim je zadel še enega za 56 jardov. Rodgers je ponovno odigral odlično, a prvič po sedmih tekmah vrgel tudi prestreženo podajo in s tem končal svoj niz tekembrez interceptiona. Packers so z zmsgo v gosteh prekinili tudi niz zmag domačih moštev v končnici, ki se je ustavil pri številki 7.

Izredno dobro so odigrali tudi Dak Prescott, Ezekiel Elliott in Dez Bryant. Kljub zaostanku 18 točk niso obupali. Prescott je podal za 302 jarda, tri touchdowne in eno prestreženo podajo. Elliott je v 22 poskusih pretekel 102 jarda, Bryant pa je ujel devet podaj za 132 jardov in dosegel dva touchdowna. Odlična sezona Dallasa je sicer končana, a Cowboys imajo pred sebon zagotovo svetlo prihodnost – Prescott je dokazal, da lahko igra tudi pod pritiskom in v končnici. 23-letnik, izbran v četrtem krogu nabora, je bil šele prvi novinec podajalec, ki je kadarkoli zaigral za Cowboys.

Na drugi tekmi, ki je bila na nočni čas prestavljena zaradi slabe napovedi v Kansas Cityju, so se zmage veselili Steelers.
Gostje iz Pittsburgha so povedli s 3:0, v prvi posesti žoge zatem pa so Chiefs dosegli touchdown. Steelers tokrat niso dosegli niti enega touchdowna, Chris Boswell pa je v polno zadel šest prostih strelov.

V zadnji četrtini so Chiefs dobri dve minuti pred koncem dosegli touchdown in rezultat znižali na 16:18. Chiefs so želeli igrati two-point conversion, a naj bi Eric Fisher storil prekršek, zaradi česar je zmaga pripadla Pittsburghu. Steelers se bodo naslednjo nedeljo pomerili z New England Patriots.

Že v soboto sta se v finala konferenc uvrstili moštvi Atlanta Falcons in New England Patriots. Obe finali bosta na sporedu v nedeljo.