Super Bowl LI: Atlanta Falcons in New England Patriots

NFL 23. Jan 201711:19 > 11:24

V nedeljo smo dobili potnika na Super Bowl LI. Na NRG Stadiumu v Houstonu se bosta 5. februarja pomerili ekipi Atlanta Falcons in New England Patriots.

Prva tekma večera se je odvila v Georgia Domu, kjer so Atlanta Falcons prepričljivo prišli do zmage proti Packers s 44:21 ter se tako na najboljši možen način poslovili od svojega domovanja – naslednje leto se namreč selijo v novo dvorano. Falcons so na začetku prve četrtine povedli že s 7:0, ko je nato za Packers junak zmage Mason Crosby zgrešil prosti strel. Ob vodstvu Falcons z 10:0 so imeli Packers priložnost za znižanje rezultata, a je tik pred končno cono Aaron Ripkowski izgubil žogo. Falcons so do konca polčasa še trikrat dosegli točke in po polovici tekme vodili s 24:0.

V drugem delu so se Packers sicer nekoliko zbrali, a je bila prednost Falconsov že previsoka. Matt Ryan je dosegel 392 jardov in podal za štiri touchdowne, medtem ko je za enega poskrbel še sam po tleh. Odlično je ponvno igral Julio Jones, ki je sicer minuli teden treniral bolj malo zaradi poškodbe prsta na nogi, a Jonesa to več kot očitno ni oviralo – ujel je devet žog za 180 jardov in dosegel dva touchdowna. Za Falconse bo to sploh drugi Super Bowl v zgodovini franšize, lovili pa bodo prvi naslov prvakov. Atlanti bodo skušali prinesti šele drug naslov – v profesionalnih ligah NFL, MLB, NBA in NHL so v več kot 150 sezonah (skupno število sezon vseh štirih franšiz op.) vse do konca prišli le Atlanta Braves v sezoni 1995.

Na drugi strani so Packers odigrali precej slabše, kot pa smo jih bili vajeni v preteklih osmih tednih. Aaron Rodgers je podal za 287 jardov, tri touchdowne, hkrati pa vrgel še eno prestreženo podajo. Ravno t.i. turnoverji so bili tisti, ki so pokopali Packerse – poleg omenjene prestreene podaje so pri Packers še dvakrat izgubili žogo. Jordy Nelson, ki je zaigral spomočjo številnih injekcij, ki so ublažile bolečino on počenih rebrih, je prišel do 67 jardov in touchdowna. Packers so tudi tokrat imeli ogromne težave s poškodbami. Tekmo so še pred koncem izpustili Ty Montgomery, Micah Hyde in TJ Lang. “Vkorakali smo naravnost v osje gnezdo. V prvem polčasu smo močno zaostali, nato pa v drugem delu enostavno nismo več našli poti nazaj. Zares moram čestitati Falconsom, ki so odigrali odlično,” je po tekmi dejal trener Packersov Mike McCarthy.

Danes bomo uživali v zmagi, ker vem, da je izredno težko priti do sem. A naš cilj je šele pred nami,” je po tekmi povedal Ryan, ki bo najverjetneje večer pred super Bowlom tudi uradno postal najkoristnejši igralec v tej sezoni. Na Super Bowlu LI bo lovil svoj prvi prstan.

Atlanta se bo čez dva tedna na Super Bowlu pomerila z New Englandom, ki so tokrat bre večjih težav odpravili Pittsburgh Steelers (36:17). Tom Brady je podal za 386 jardov in tri touchdowne in bo nastopil že na svojem sedmem Super Bowlu. Chris Hogan je dosegel dva touchdowna za 180 jardov, Julian Edelman pa enega. Edelman je ob tem ujel še osem žog za 117 jardov. Patriots so ob polčasu vodili s 17:9, v drugem delu pa so pritisnili in ustavili Bena Roethslibergerja. Matt Patricia in Bill Belichick sta odrezala Antonia Browna, Le’Veon Bell pa je igro zapustil že v prvem delu zaradi poškodbe dimelj.

Čez dva tedna čaka Patriotse in njihove trenerje pomembna naloga – kako zaustaviti Matta Ryana in njegove kamerade. To bo tudi šesti Super Bowl, na katerem se bodta pomerila najučinkovitejši napad in najučinkovitejša obramba. Nekaj je jasno – čaka nas izredno dobra tekma, sploh pa velja podati podatek: na vseh šestih Super Bowl, na katerih so Patriots nastopili s Tomom Bradyjem, so bili odločeni s 4 ali manj točkami razlike.

Tekmo si boste 5. februarja lahko ogledali na Sportklubu, sicer pa bomo dogajanje tudi letos spremljali neposredno s prizorišča Super Bowla!