NFL: Uvod pripadel Green Bayu

NFL 6. Sep 20196:13 > 6:22

V uvodnem obračunu lige NFL, s katerim se je začela jubilejna, že stota sezona, sta se udarili ekipi Chicago Bears in Green Bay Packers. Zmage z 10:3 so se pri večnih rivalih veselili Packers.

Uvod v novo sezono je postregel z izjemno obrambno naravnanim obračunom, medtem ko sta imeli ekipi v napadu kopico težav z neučinkovitostjo. Gostje iz Green Baya, ki so po 13 letih zamenjali glavnega trenerja, so v prvi četrtini izgledali zares slabo, nato pa se je Aaron Rodgers v drugi četrtini prebudil. Ob zaostanku z 0:3 je nato v končni coni z nekaj sreče in nepazljivosti v vrstah Chicaga našel Jimmyja Grahama, ki je Packers popeljal v vodstvo.

Bears, ki jim v napadu resnično ni steklo — Mitchell Trubisky je uspešno zaključil le 26 izmed 45 poskusov, zbral 228 jardov in vrgel eno prestreženo podajo —, so imeli ob koncu tekme priložnost za izenačenje. A je veselje na Soldier Fieldu v Chicagu s prestreženo podajo preprečil Adrian Amos, ki je še v lanski sezoni nosil dres Bearsov in poskrbel za uspešen debi trenerja Matta LaFleura.

Prepričljiv ni bil niti Rodgers: v prvi četrtini niso osvojili niti enega prvega poskusa. Na koncu je z nekaj dobrimi meti zbral 203 jarde in podajo za touchdown. Zmaga na prvi tekmi sezone je za Packerse zagotovo pomembna, še posebej po slabši predstavi v napadu. “Nismo bili najbolj prepričljivi, a najbolj pomembno je, da smo dobili zmago. Naša predstava ni bila to, kar smo želeli prikazati, ampak mislim, da nismo tako daleč od tega, česar si najbolj želimo. Zadovoljni smo s to zmago, čaka pa nas še kar nekaj dela, saj je sezona dolga,” je po zmagi dejal Davante Adams, lovilec Packersov.

Oakland: Brownova drama se nadaljuje

Uvod v sezono je sicer zasenčil nov inciedent v Oaklandu. Po večtedenski sagi z zaščitno čelado se je tokrat lovilec Antonio Brown zapletel kar z generalnim menedžerjem Mikom Mayockom. Brown je namreč s strani vodstva Raidersov prejel obvestilo o denarni kazni, saj je izpustil nekaj obveznih treningov v pripravljalnem obdobju.

Na sredinem treningu sta se nato zapletla kar Mayock in Brown, pri čemer naj bi Brown Mayocku grozil s fizičnim napadom. Kako bodo rešili nastali zaplet, ostaja skrivnost, dogodka pa nista želela komentirati niti Brown niti Mayock. Brez komentarja je ostal tudi Jon Gruden, glavni trener moštva Oaklanda.

Kaj incident pomeni za Browna ostaja odprto vprašanje, vlada pa splošno mnenje, da ga bodo Raiders suspendirali. Ameriški mediji in pravni strokovnjaki, ki se ukvarjajo s proučevanjem pogodb lige NFL ne izključujejo možnosti, da bi v primeru suspenza Oakland lahko odpustil Browna, s čimer bi se izognil plačilu sicer zagotovljenih 30 milijonov dolarjev.

Tekme prvega tedna se bodo sicer nadaljevale v nedeljo.