NFL: Baltimore in Jackson še naprej nezaustavljiva

NFL 18. Nov 201911:21 > 11:52

Enajsti teden lige je ponovno zaznamovala prepričljiva zmaga Baltimore Ravensov, ki so tokrat odpihnili Houston Texans. Večerno tesno tekmo so dobili Los Angeles Rams, New England Patriots so tesno premagali Philadelphia Eagles.

Na M&T Stadiumu smo že v zgodnjem terminu tekem videli obračun med dvema mladima podajalcema — Lamarjem Jacksonom in Deshaunom Watsonom. Čeprav se nista pomerila neposredno, pa je bil Jackson veliko uspešnejši, o čemer priča tudi rezultat 41:7.

Jackson, ki s predstavami postaja vse resnejši kandidat za nagrado za najkoristnejšega igralca rednega dela, je tokrat podal za 222 jardov, štiri touchdowne, po tleh pa je dosegel še 86 jardov.

Domači so srečanje nadzorovali praktično vseh 60 minut, saj je obramba Ravensov Watsona in Texansa neprestanoma izpostavljala pritisku, s tem pa jim niso pustili nikakršnega prostora za razvijanje svoje igre.

Poleg Jacksona in obrambe je blestel tudi Mark Ingram, ki je ujel dve podaji za touchdown — ob njegovi drugi na tekmi je bilo na začetku zadnje četrtine že 28:0. Ravens so do konca dosegli še dva, enega pa pustili tudi Texansom. Ravens so tako prišli do zaporedne zmage in izkupička 8-2, s tem pa so prvič po letu 2000 prišli do vsaj šestih zaporednih zmag.

V Philadelphiji smo videli ponovitev Super Bowla LII. Tokrat je za Eagles vendarle zaigral Carson Wentz, ki je Philadelphio v prvi četrtini povedel do vodstva z 10:0. Patriots so se v prvem polčasu rezultatsko vrnili, a poti v končno cono v prvih 30 minutah niso našli. V drugem delu je Josh McDaniels potegnil asa iz rokava in z znano akcijo prešel v vodstvo — Brady je podal nazaj do Juliana Edelmana, ta pa je s podajo v končni coni našel Phillipa Dorsetta.

Patriots so nato z uspešno konverzijo za dve točki prešli v vodstvo. Eagles so imeli v zadnji minuti na liniji 30 jardov imenitno priložnost za izenačenje, vendar Nelson Agholor ni ujel žoge in Patriots so se veselili devete letošnje zmage. S tem Pats ostajajo na vrhu konference AFC, medtem ko se je Philadelphijin (5-5) zaostanek za vodilnim Dallasom (6-4) v NFC vzhod povečal.

Obramba je odigrala odlično, ponovno so prikazali izjemno predstavo. Današnji dan je bil dober za našo ekipo, ob tekmi smo se zabavali,” je po tekmi dejal trener Patsov Bill Belichick in z izjavo vrgel rokavico Laneu Johnsonu, ki je po zmagi Eaglesov pred dvemi leti dejal, da se s strogim režimom v New Englandu ne da zabavati. Patriots nadaljujejo s težkimi tekmami — naslednji teden v Foxborough prihajajo razigrani Cowboys, Eagles pa čaka obračun s Seattle Seahawks.

Cowboys so tokrat gostovali v Detroitu in se po lastnih napakah in izgubljenih žogah kmalu znašli v rezultatskem zaostanku. Dak Prescott, ki je tokrat podal za 444 jardov in tri touchdowne, je z odlično svojo igro in predstavama lovilcev Michaela Gallupa in Randalla Cobba potrdil, da je napad Cowboysov trenutno prvi v ligi.

Danes so fantje v napadalni liniji odigrali odlično in mi dali na voljo veliko časa za met,” je bil po tekmi preoričan Prescott. Zeke Elliott je dosegel le 45 jardov, a ob predstavi Prescotta so se lahko Cowboys tokrat zanesli le na igro po zraku, s katero so prišli do tretje zmage v zadnjih štirih tekmah. Nekoliko manj uspešni so Lions, ki so na zadnjih sedmih srečanjih kar šestkrat izgubili.

Tudi tokrat v postavi ni bilo Matta Stafforda, ki bi zaradi poškodbe hrbta utegnil izpustiti celo šest tednov. Podajalec Jeff Driskel je kljub temu Lionsom ponudil vsaj možnost, ko je 5:49 pred koncem v končni coni našel Marvina Jonesa in Lionse približal na osem točk zaostanka. Njihova konverzija za dve točki nato ni uspela, Cowboys pa so tekmo zanesljivo pripeljali do konca.

V težavah so se znašli tudi San Francisco 49ers, ki so v prvi četrtini proti Arizona Cardinalsom zaostajali s 16 točk. V drugem delu so se sicer prebudili, Jimmy Garoppolo je podal za 424 jardov in štiri touchdowne. Le 31 sekund pred koncem ob zaostanku s 23:26 je Garoppolo našel Jeffa Wilsona, za katerega je bil odločilni touchdown šele prvi v karieri. Arizona je sicer žogo dobila nazaj, a je Larry Fitzgerald tik pred koncem izgubil žogo. Po t. i. fumblu jo je v svojo posest vzel  , ki je stekel v nasprotno končno cono in 49ers so dve sekundi pred koncem tako dokončno odločili srečanje.

Napeto je bilo tudi v Minnesoti, kjer je Denver ob polčasu šokantno vodil z 20:0. Vikings so se v drugem polčasu prebudili in v zadnji četrtini dosegli kar tri touchdowne. Kirk Cousins je na koncu zbral 319 jardov in tri podaje za touchdown, s čimer je Vikingse popeljal na prag zmage.

Vendar je imel Denver ob koncu še možnost za zmago, a Brandon Allen v četrtem, odločilnem poskusu deset sekund pred koncem v končni coni ni našel novinca Noaha Fanta, s čimer je Vikingsom uspel podvig — sploh prvič v zgodovini lige je na koncu slavila ekipa, ki je ob polčasu zaostajala za 20 točk. Vikings so se tako obdržali na zadnjem mestu, ki vodi v končnico, in se bodo, kot kaže, z Green Bay Packers borili za vrh svoje divizije.