SK1 ob 00:30: Atlanta ali New England?

NFL 5. Feb 20179:00 > 9:27
Getty Images

V tej sezoni lige NFL smo videli 256 tekem rednega dela, deset tekem končnice, sedaj pa nas čaka še češnjica na torti — Super Bowl LI. Neposredni prenos ob 00:30 v živo na SK 1.

Najudarnejše zgodbe Super Bowla LI so znane – Matt Ryan in Julio Jones ter Mohamed Sanu, skupaj z dvema izjemno nevarnima tekačema in mlado obrambo, ki lovijo prvi prstan za Atlanto. Na drugi strani Bill Belichick, Tom Brady in Patriots, ki lovijo peti naslov prvaka z obrambo, ki je v rednem delu dosegla največ točk. Napoved tekme, prednosti in slabosti, je Sportklub v četrtek analiziral z dvema legendama ameriškega nogometa – LaDainianom Tomlinsonom in Deionom Sandersom.

Tomlinson, sicer nekdanji tekač San Diego Chargersov, prednost v tem segmentu igre namenja Atlanti. “Analizirati, katera ekipa ima prednost pri tekačih, je težko. Sam mislim, da ima Atlanta nekoliko lažjo nalogo kako ustaviti tekače Patriotsov — vedo namreč, kaj pričakovati. Če je v igri LeGarrette Blount, vemo, kaj bo naredil — tekel. Če sta v igri Dion Lewis in James White, bo šla verjetno igra po zraku. Na drugi strani pa dejansko Patriots ne vedo, kaj lahko pričakujejo. Ko je v igri Devonta Freeman, ne veš, ali bo tekel ali pa bo Matt Ryan podajal žogo. Enako je s Tevinom Colemanom, zato bo proti tema dvema tekačema izjemno težko igrati.”

Dva odlična podajalca, a dve popolnoma različni zgodbi. Ryan lovi svoj prvi naslov, Brady pa petega. A za koga bo morebitna zmaga pomembnejša? “Za Matta. Zagotovo za Matta. Vedno je nekje na meji med povprečnimi podajalci in elitnimi podajalci. Veliko ljudi pravi, če bo zmagal Super Bowl, bo postal elitni podajalec. Z Bradyjem je tako, že zdavnaj je postal najboljši podajalec vseh časov. V kolikor zmaga še na enem Super Bowlu, se bo še bolj oddaljil od vseh ostalih podajalcev — kar se tiče njegovega mojstrstva. Brady ne potrebuje še ene zmage za to, da bi potrdil, kako dober podajalec je.”

Tudi Sanders se strinja s Tomlinsonom. “Ryan je na meji elitnega podajalca. Brady ne potrebuje še ene zmage, da bi dokazal, da je najboljši podajalec vseh časov, v tej skupini je brady že nekaj časa. Tako da bi sam rekel, da je morebitna zmaga pomembnejša za Ryana,” je dejal nekdanji član Atlante in član hrama slavnih, katerega del (slika spodaj) je v soboto postal tudi Tomlinson. “V obrambi vidim prednost New Englanda. Letos so bili odlični. Pri njih je tako, odkrižajo se enega igralca, nato pa na njegovo mesto takoj stopi drugi. Prednost obrambe je definitivno na strani Patriotsov, Falcons niso tako dobri — bodo čez nekaj let, ne pa še sedajle,” je o tem, kdo ima boljšo obrambo, dejal Sanders.

A kljub nekoliko slabši obrambi Atlante se recimo Tomlinson nagiba k Falconsom. “Trenutno se nagibam k Atlanti. Veste, včasih se v nogometu zgodi, da ima ekipa nekaj posebnega. V tem primeru mislim, da Falcons tisti, ki imajo nekaj posebnega, še posebej zaradi tega, kar je Kyle Shanahan naredil za to ekipo, njihov napad je bil enkraten. Mislim, da bo na tekmi veliko točk, ekipi se bosta menjavali v vodstvu, ampak mislim, da bodo Falcons ustvarili več priložnosti.

V tej sezoni sem podrobno gledal tekmo med Patriots in Seattle Seahawks. Slednji so zmagali v Foxborough, potem pa jih je Atlanta v končnici dobesedno uničila. To je bil zame znak, da z Atlanto ne gre zobati češenj, da so zares pripravljeni tekmovati.”

Kakorkoli, tekma se bo pričela ob 00:30 po slovenskem času, vi pa si Super Bowl LI enostavno morate ogledati na Sportklub. S prenosom začnemo točno ob uri na SK 1. Ne zamudite!