NFL: Presenečenji v New Englandu in New Orleansu

NFL 6. Jan 202010:30 > 10:49

Prvi teden v končnici lige NFL, ponavadi nekoliko mirnejši, je tokrat prinesel štiri izjemne obračune, pri katerih ni manjkalo presenečenj. Eno tekmo je odločil podaljšek, na preostalih treh pa se je zmage veselila nižje rangirana ekipa.

V zadnji nedeljski tekmi so Seattle Seahawks še drugič letos premagali Philadelphia Eagles s 17:9. Tekma se je za Eagles začela zelo slabo, saj je Jadeveon Clowney že v šesti minuti tekme naletel na Carsona Wentza, ki je sicer omenjen napad dokončal do konca, nato pa odšel v garderobo in se ni več vrnil.

Josh McCown, njegova zamenjava, se je boril dobro, a ni našel poti do divizijskega vikenda. McCown in Eagles so imeli namreč 2:20 pred koncem še zadnji poskus, a v četrtem poskusu za sedem iz linije 10 jardov ni našel nobenega lovilca. Žogo so nato dobili Seattle Seahawks, ki so 1:42 pred koncem osvojili nov poskus in s tem zapečatili zmago ter si priborili gostovanje pri Green Bay Packers naslednjo nedeljo. McCown je skupaj zbral 174 jardov, ostal pa brez podaje za touchdown.

Prvo ime tekme je novinec v Seattlu D. K. Metcalf, ki je zbral 160 jardov in en touchdown ter tako doprinesel levji delež k zmagi. En touchdown je dodal še Marshawn Lynch, kar je bilo dovolj za zmago in napredovanje v divizijski obračun z Green Bayem.

Bolj razburljiva je bila nedeljska prva tekma, v kateri so Minnesota Vikings popolnoma šokirali New Orleans Saints. Po zadetem strelu Willa Lutza iz izenačenju na 20:20 je sledil podaljšek, v katerem so prvi dobili žogo Minnesota Vikings. Poteza tekme je postala podaja Kirka Cousinsa na Adam Thielena, ki je žogo pomaknil na linijo štirih jardov. Vikings so nato šele v tretjem poskusu uspeli spraviti žogo v končno cono, potem ko je Cousins našel Kyla Rudolpha in s tem odločil tekmo.

Saints se tako še tretje leto zapored predčasno poslavljajo od tako želene končnice. Vikings so tokrat namreč le omejili Michaela Thomasa, ki je ujel sedem žog za 70 jardov, Alvin Kamara pa je v 7 poskusih teka dosegel le 21 jardov. Neprepričljiv je bil tudi Drew Brees, ki je tokrat podal za zanj skromnih 208 jardov, kar ni zadostovalo za zmago nad Minnesoto, pa čeprav so bili New Orleans močno favorizirani. Vikings bodo skušali podobno storiti tudi naslednji teden, ko jih čaka gostovanje pri prvi ekipi konference, San Francisco 49ers.

Tako kot Saints se na počitnice odpravljajo tudi v New Englandu, kjer so Patriots presenetljivo izgubili proti Tenneesee Titans. Mike Vrabel, nekdanji član Patriotsov, je tokrat ugnal svojega nekdanjega učitelja Billa Belichicka in z odličnim menedžmentom tekme poskrbel, da so se Titans prebili v naslednji krog končnice. Ob polčasu je bil rezultat 14:13 v prid gostom iz Nashvilla, potem ko so dve minuti pred koncem Patriots ustavili na liniji enega jarda, s čimer so domače prisilili v strel na gol.

V drugem delu sta bila oba napada slabša, Patriots pa so 25 sekund pred koncem dobili še eno priložnost. Brady je iskal Mohameda Sanuja, od katerega se je žoga odbila in pristala v rokah nekdanjega člana Logana Ryana, ki je žogo vrnil v končno cono in zapečatil zmago Titansov. Prvo ime zmage je zagotovo Derrick Henry, na katerega obramba Patsov ni imela odgovora in je pretekel za 180 jardov in dosegel en touchdown. Tenneessee sedaj čaka prvouvščeni Baltimore, medtem ko se bodo Patriots na počitnice odpravili izjemno hitro, hkrati pa imeli več časa, da poskusijo zadržati Toma Bradyja, ki bo v nasprotnem primeru postal prosti igralec.

Izjemno napeta je bila tudi prva tekma končnice med Houston Texans in Buffalo Bills. Slednji, ki niso zmagali v končnici že od davnega leta 1995, so se borili odlično in vodili že s 16:0 ob polčasu. A v drugem delu so Josh Allen in soigralci močno popustili in dopustili, da se Deshaun Watson in Texans vrnejo v igro. Texans so povedli že z 19:16, a so nato Bills izsilili podaljšek, v katerem pa je ponovno zablestel Watson.

Na neverjetni podaji, kjer je izgledalo že da bo sackan, se je izmuznil, našel svojega lovilca, ki je poskrbel za izjemno dobro pozicijo za strel na gol, ki ga je Ka’imi Fairbairn zadel in poskrbel za zmago ter nadaljevanje v naslednji krog, kjer jih sedaj čakajo Kansas City Chiefs, medtem ko bodo morali Bills na novo zmago priložnost za zmago v končnici počakati še vsaj leto dni.

Liga NFL, wild-card:
Houston Texans — Buffalo Bills 22:19 – po podaljšku
New England Patriots — Tennessee Titans 13:20
New Orleans Saints — Minnesota Vikings 20:26 – po podaljšku
Philadelphia Eagles — Seattle Seahawks 9:17

Liga NFL, divizijski vikend:
Sobota, 11. januar:
22:40 San Francisco 49ers — Minnesota Vikings