Stafford pristal na "rdečem spisku"

NFL 2. Avg 202013:49 > 14:18
Matt Stafford
Dan Istitene, Getty Images Sport

Podajalec ekipe Detroit Lions Matthew Stafford se je presenetljivo znašel na "covid spisku", ki ga je liga NFL letos izjemoma organizirala za tiste igralce, ki so (ali pa utegnejo biti) okuženi z novim koronavirusom.

Na “rdečem” spisku so v preteklih nekaj dneh pristali tisti igralci lige NFL, ki so bodisi imeli koronavirus, ga še zmeraj imajo, ali pa so bili v kakršnem koli stiku z nekom, ki ima (je imel) to neprijetno bolezen.

Stafford je najpomembnejši člen napada franšize Detroit Lions, ki že nekaj let dosega povprečne rezultate, kar vsekakor ni njegova krivda, saj številke pravijo, da še zmeraj sodi med najboljše quarterbacke profesionalnega ameriškega nogometa.

Da je letošnja izvedba lige NFL močno ogrožena priča tudi dejstvo, da vse več igralcev odpoveduje nastop. Zadnji se je za to opcijo odločil linebacker ekipe NY Jets, C. J. Mosley.