Mahomes: Pokazali smo, zakaj je naš napad fantastičen

NFL 11. Sep 20209:05 > 9:07
Kevin C. Cox/Getty Images

Podajalec Kansas City Chiefs Patrick Mahomes je bil po zmagi na uvodni tekmi sezone lige NFL zelo zadovoljen. Prvaki so s 34:20 premagali Houston Texans.

Nova, 101. sezona lige NFL se je začela v noči na petek s srečanjem med aktualnimi prvaki, Kansas City Chiefs in Houston Texans. Kansas City je slavil zanesljivo s 34:20.

Texans so po prvi četrtini sicer vodili s 7:0, nato pa so Chiefsi pokazali, zakaj so tudi letos eni prvih favoritov in točke zbirali kot za stavo.

V drugi četrtini so Chiefs dosegli dva touchdowna in zadeli en strel za gol in ta del igre dobili kar s 17:0.

Sredi zadnje četrtine je bil izid že 31:7 in Chiefs so do konca igrali s pol moči, tako da so Texans še malce kozmetično popravili izid, ampak prvakov niso niti za trenutek več ogrozili.

Patrick Mahomes je podal za 211 jardov in 3 touchdowne, Deshaun Watson pa za poražence 253 jardov, 1 touchdown in 1 prestreženo podajo.

Zapolnjena je bila približno polovica stadiona v skladu s pravili, ki so jih v ligi NFL sprejeli za prvi del sezone, igralci obeh moštev pa so pred začetkom izkazali podporo gibanju Black Lives Matter.

Texans so zelo spremenili obrambo, tako da je bila prilagoditev zelo zahtevna. Ampak tudi zaradi takšnih stvari je naš napad fantastičen. Najdemo različne načine, da smo učinkoviti. Nocoj smo to naredili s kratkimi podajami. Vesel sem zaradi zmage. Zdaj se bomo posvetili Chargersom, še eni ekipi z odlično obrambo in znova bomo morali najti način, da dosegamo točke”, je po tekmi dejal Patrick Mahomes.

Tekme lige NFL lahko spremljate ekskluzivno na programih Sportkluba.