Patriots se krepijo, Marty Bennett v Green Bay

NFL 11. Mar 201711:52 > 12:06
Getty Images

Drugi dan prestopnega roka v ligi NFL je prinesel precej manj pompa kot prvi. Še vedno so v ospredju New England Patriots, ki po potezah sodeč ciljajo na ubranitev naslova prvaka.

New England Patriots so namreč v petek poskrbeli za dve menjavi. Najprej so v navezi s Carolina Panthers dobili DE Konyja Ealyja. Panthersom so Patriots poslali izbor v drugem krogu nabora, sami pa so prejeli še en izbor v tretjem krogu.

Le nekaj ur kasneje so Patriots poskrbeli še za eno menjavo. Nov član moštva iz Foxborougha je postal lovilec Brandin Cooks, zdaj že nekdanji član New Orleans Saints.Svetniki so v zameno za Cooksa dobili 32. (1. krog) in 103. (3. krog) izbor na letošnjem naboru. Sprva je bilo sicer govora o tem, da naj bi Patriots k Saintsom poslali Malcolma Butlerja, a cornerbacka Patriots (za sedaj) še ne morejo menjati, saj Butler ni podpisal tenderja, po katerem je ‘restricted free agent’.

V primeru, da Bill Belichick in sodelavci zaključijo z menjavami in oddajanjem izbor na naboru, bodo letos aprila prvega novinca izbrali šele v tretjem krogu nabora. Glede na to, da bo letošnji ‘draft’ bogat s talentirami igralci, Patriots pa bodo na sceno stopili dokaj pozno, prvaki najverjetneje niso zaključili s trgovanjem.

Po prvem dnevu zatišja so na sceno stopili tudi Green Bay Packers. TE Jared Cook se bržkone ne bo vrnil na Lambeau Field, Packers pa so zamenjavo našli v Martellusu Bennettu. Packers so z Bennettom podpisali triletno pogodbo, vredno 21 milijonov dolarjev. Bennett je minuli sezoni lovil podaje Toma Bradyja, sedaj pa bo v napadu pomagal Aaronu Rodgersu.

Packers so sicer izgubili pomemben člen v obrambi. Julius Peppers se seli k Carolina Panthersom, kjer je igral že med sezonama 2002 in 2009. Terrell Pryor je podpisal enoletno pogodbo z Washington Redskins. V letu dni bo Pryor zaslužil osem milijonov dolarjev.

Še vedno je uganka številka ena Tony Romo in njegova prihodnost. Romo je uradno še vedno član Dallas Cowboys, čeprav se je na instagramu že poslovil od privržencev Dallasa in se jim zahvalil za podporo. Po menjavi Brocka Osweilerja v Cleveland je Romova naslednja postaja najverjetneje Houston.