Aaron Rodgers: Ne vem, kaj bo zdaj

Aaron Rodgers
Getty Images

Po porazu v finalu konference NFC podajalec Green Bay Packers Aaron Rodgers ne ve, kaj sledi v njegovi karieri.

Green Bay je na Lambeau Fieldu končal sezono s porazom proti Tomu Bradyju in Tampa Bay Buccaneers s 26:31 in sezona velikih upov se je za Packers predčasno končala.

POVEZANO

“Imamo veliko igralcev, ki imajo negotovo prihodnost – vključno z mano,” je Aaron Rodgers odgovoril na vprašanje o tem, kako bo videti ekipa naslednjo sezono.

37-letnik, ki je glavni kandidat za nagrado MVP, ima pogodbo še za tri sezone, saj je leta 2018 podpisal podaljšanje pogodbe v vrednosti 134 milijonov dolarjev. Ampak njegova prihodnost v klubu je bila postavljena pod vprašaj pred to sezono, potem ko je glavni menedžer Brian Gutekunst na naboru s 26. izborom vzel podajalca Jordana Lovea, Rodgersovo morebitno zamenjavo.

Sledila je Rodgersova najboljša sezona – 48 touchdownov in samo 5 prestreženih podaj v rednem delu – in peti nastop v finalu konference NFC. To je bila prva domača finalna tekma v njegovi karieri, ampak postal je prvi podajalec, ki je štirikrat zapored izgubil v konferenčnem finalu. Edino zmago je dosegel v sezoni 2010, ko je Green Bay nazadnje osvojil Super Bowl.

Glavni trener Matt LaFleur je prav tako spregovoril o Rodgersu in naslednji sezoni.

“Res upam, da se bo vrnil. Govorimo v MVP lige. Je srce in duša te ekipe. Bolje za nas, da se vrne. Je naš vodja in sprejel je naš sistem in vse, za kar se trudimo. Njegova beseda veliko pomeni v garderobi in žal mi je zanj. Znašel se je v tej situaciji in boli, da nismo uspeli.”

Če bi se poti Packers in Rodgersa po sezoni ločile, bi klub privarčeval le 4,76 milijona dolarjev, preostalih 31,56 milijona njegove plače pa bi bil t. i. “mrtev denar”.
Čeprav je eden izmed najboljših igralcev v ligi, ki ima zagotovljeno pogodbo, je Rodgers z negotovostjo govoril o prihodnosti.

“Ne vem. Zares ne vem. Zdaj je precej neznank. Vzel si bom malo dopusta, da si zbistrim glavo in da vidim, kje stvari stojijo. Trenutno je zelo težko, sploh ko razmišljam o fantih, ki bodo ali pa jih ne bo tukaj prihodnjo sezono. Stvari se vedno spreminjajo. To je edina konstanta v tem poslu.”

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!