Anamarija in Eva sta bronasti!

Drugi športi 28. Feb 202114:04 > 14:16 0 komentarjev
Anamarija Lampič
Matthias Hangst/Getty Images

Anamarija Lampič in Eva Urevc sta v šprinterski preizkušnji štafet prišli do pete kolajne za Slovenijo na SP v Oberstdorfu. Tretje mesto pomeni, da si bosta zvečer na podelitvi okoli vratu obesili bronasti nakit v obliki snežinke.

Zmagali sta Švedinji Maja Dahlqvist in Jonna Sundling, drugi sta bili Švicarki Nadine Fähndrich in Laurien van der Graaff (+0,95), Slovenki sta zaostali 3,46 sekunde. Potem, ko sta bili dekleti večji del “dirke” v ozadju na 5. oziroma 6. mestu, je v ciljni ravnini Lampičeva prehitela Rusinjo ter Sloveniji prigarala že peto kolajno na tem prvenstvu.

Gorenjka, ki je že pred SP osvojila mali kristalni globus za zmage v sprintih svetovnega pokala sezone, je v četrtek prišla do brona v posamičnem sprintu, na ekipnem pa je bila že srebrna s Katjo Višnar na SP pred dvema letoma v Seefeldu.

Slovenska smučarska tekača Janez Lampič in Vili Črv sta ostala brez finala po desetem mestu v svoji kvalifikacijski skupini.