Slovenci v Budimpešti začeli s porazom

SK Fight 28. Avg 201713:56 > 14:00
Getty Images

Svetovno prvenstvo v judu v Budimpešti, ki ga lahko v živo spremljate na programih Sportkluba, se za slovensko odpravo ni začelo po načrtih, potem ko je Matjaž Trbovc izpadel že po prvi borbi.

Matjaža Trbovca, ki nastopa v kategoriji do 60 kilogramov, je v prvi borbi z vazarijem premagal Muhridin Tilovov iz Uzbekistana. Ob Trbovcu imamo Slovenci v madžarski prestolnici še sedem svojih predstavnikov. V torek bo v kategoriji do 66 kg nastopal Andraž Jereb, v sredo pa v kategoriji do 73 kg Martin Hojak.

Slovenska odprava največ pričakuje od četrtkovih nastopov, ko bo na tatami stopila olimpijska prvakinja in branilka naslova v kategoriji do 63 kilogramov Tina Trstenjak, ob njej pa se bo predstavila tudi mlada Andreja Leški. Slovenci z nastopi zaključujejo v petek, ko bo Anka Pogačnik nastopila v kategoriji do 70 kg in Klara Apotekar do 78 kg ter Mihael Žgank do 90 kg.

Slovenski trener Marjan Fabjan pričakuje eno medaljo ter še eno uvrstitev do petega mesta, vendar poudarja, da je ekipa tokrat pripravljena slabše, kot je bila v enakem obdobju v lanski olimpijski sezoni. Eden najboljših trenerjev juda na svetu ob tem še dodaja, da je prvenstvo v Budimpešti zgolj prvo v olimpijskem ciklu do naslednjih iger v Tokiu leta 2020.

Boje iz Madžarske vsak dan spremljajte v živo na programih Sportkluba. Dopoldanski program se začenja ob 10:00, popoldanski pa ob 16:00.