Fabjan zasenčil Poturaka, zmagovito slovo Grajša

SK Fight 19. Sep 201711:52 > 11:56
W5

W5 Legends Collide v koprski Bonifiki je več kot upravičil visoka pričakovanja, saj so gledalci uživali v vrhunskih K-1 borbah. Glavni junaki večera Jasmin Bečirović, Franci Grajš in Miran Fabjan.

Že po uvodni borbi med Maticem Pranjičem in Stefanom Staničem je bilo jasno, da je pred nami večer vrhunskega stand-upa, ki mu v Sloveniji še nismo bili priča. Lepo napolnjena dvorana Bonifika se je hitro ogrela na “delovno temperaturo”, gledalci pa so z glasnim aplavzom znali nagraditi vrhunske poteze.

V ring je skupno stopilo 28 borcev iz desetih držav. V ospredju so bili seveda predvsem nastopi naših predstavnikov. Uvodno borbo je dobil Stanič, zmage sta se veselila tudi Monika Kučinič (v edinem ženskem dvoboju je bila boljša od Hrvatice Ane Filipović) in GregorKek, medtem ko je moral Aleksander Stankov še drugič priznati premoč Petarju Jamanu. Eden naših najboljših MMA borcev Bor Bratovž je ognjeni debi v K-1 prestal z neodločenim izidom proti Alexandru Savinu, Denis Porčič Chorchyp pa je po sodniški odločitvi izgubil proti Ivanu Staniću.

Za enega od vrhuncev večera je poskrbel Jasmin Bečirovič. Primorec je ekspresno opravil z Danilom Codo in si tudi prislužil naziv najboljšega borca večera. Povsem zasluženo. Komaj se je poleglo navdušenje, že je proti ringu še zadnjič v svoji karieri stopil Franci Grajš. Član novomeškega Scorpion Gyma je obkrožen s svojo staro ekipo na čelu z Iztokom Vorkapičem po sodniški odločitvi premagal Denisa Marjanovića, ki je bil več kot dostojen nasprotnik zmagovalcu resničnostnega šova Enfusion, vseeno pa je bil v ključnih trenutkih bolj zbran in predvsem natančen Grajš.

Za verjetno najboljšo borbo večera sta poskrbela Rhassan Muhareb in Vlad Tuinov, ki sta se udarila v edini borbi za naslov. Mladi Tunov je imel z izkušenejšim Muharebom veliko dela, vendar vseskozi diktiral tempo in bil v dominatnem položaju. Ruski talent je borbo zaključil predčasno v četrti rundi in obranil naslov prvaka.

V glavni borbi večera sta stvari v svoje roke in tudi noge vzela Miran Fabjan in Dževad Poturak. Slovenski Rocky je dan pred borbo obljubljal, da bo legendarnega Sarajevčana odpravil z nokavtom, a čeprav napovedi ni uresničil, je v ringu pokazal dovolj, da so mu sodniki po treh rundah pripisali zmago.

W5 je tokrat prvič gostoval v Sloveniji, vendar naj bi se kmalu že vrnil. Menda s še kvalitetnejšim fight cardom in še bolj zvenečimi imeni v ringu. Se že veselimo …

W5 Legends Collide:

Matic Pranjič (SLO) – Stefan Stanič (SLO) – zmaga Stanič