Silva vrnil Cro Copu: Si frajer samo pred računalnikom?

SK Fight 5. Dec 201618:54 > 19:00
Getty Images

Njuni najslavnejši dnevi so že zdavnaj mimo, toda Mirko Filipović Cro Cop in Wanderlei Silva z medsebojnim obračunavanjem še vedno plenita veliko pozornosti ljubiteljev mešanih borilnih veščin (MMA).

Prvič sta se Cro Cop in The Axe Murderer pomerila leta 2012 (brez zmagovalca), drugič štiri leta kasneje, ko je hrvaški zvezdnik v prvi rundi s svojim zaščitnim znakom (high kick) nokavtiral Brazilca. Kdo bi dobil tretji obračun, očitno ne bomo izvedeli nikoli, saj je Wanderlei Silva pred dnevi odpovedal nastop na Rizinovem turnirju, ki je napovedan za konec decembra. Mirko Filipović novice ni sprejel najbolje, Brazilca proglasil za strahopetca in mu obljubil, da bo z njim obračunal ob prvem srečanju.

Silva mu ni ostal dolžan. “Potrebujem okrevanje. Ne morem biti na 100 odstotkih za to borbo. Jaz sem profesionalec, nikoli se proti Mirku ali drugemu borcu boril nepipravljen. Toda Cro Cop, ki me je proglasil za najboljšega in legendo, me je presenetil, ker na računalniku piše sranje,” je dejal Silva in v nadaljevanju še stopnjeval retoriko: “Kakšen človek si, da prek spleta govoriš sranje, ne da to poveš v obraz? Si frajer samo pred računalnikom, p***a? S kom misliš, da imaš opraviti? Ne skrbi, to se ne bo zgodilo sedaj, toda dobil boš, kar si zaslužiš. Vem, kako te bom dobil. Vem, da se me bojiš. Strahopetec.”

Brazilec je še dodal, da bi v obračunu s Cro Copom zaslužil milijone, vendar tega ne dela zaradi denarja: “Ponudili so mi veliko denarja, milijone dolarjev. Lahko bi šel in videl, kaj se bo zgodilo. Če bi se boril 30 sekund ali minuto, bi vseeno dobil denar. Toda jaz sem profesionalec in se nikoli ne bi boril, če ne bi bil povsem pripravljen. Vsi vedo, da sem resno poškodovan. Treniram in se vračam v staro formo. Ne borim se samo zaradi te borba, borim se, da bi zmagal. Silva se je vrnil!”

No, vsaj za zdaj samo verbalno, vsekakor pa se nadejamo, da kmalu tudi fizično v ringu. Tretji obračun s Cro Copom bo brez dvoma na noge dvignil celoten svet borilnih veščin. Čeprav legendarna borca skupaj štejeta že spoštljivih 82 let.