MIKE TYSON NOVEMBRA EKSKLUZIVNO NA SPORTKLUB TV!

SK Fight 23. Avg 202011:13 > 11:18
Omar Vega/HUBLOT via Getty Images

V zadnjih letih smo vas privadili, da na naših programih gledate izvrstne športne vsebine, letošnji november pa prinaša nekaj čisto posebnega. Spremljali boste lahko boj Roya Jonesa in legendarnega Mikea Tysona!

Tyson se tako na Sportklubu vrača iz športnega pokoja, potem ko resne borbe ni imel že 15 let, na začetku letošnjega koledarskega leta pa sporočil, da ga vrnitev v ring še kako zanima. Za boj z železnim Mikeom se je potegovalo kar nekaj imen, na koncu se bo pod spektakel z legendo “podpisal” Roy Jones jr..

Prvotno bi se morala udariti 12. septembra, a je bil duel prestavljen na 28. november. Spektakel bomo s prenosom pospremili na Sportklubu. Četudi vsi ljubitelji boksa že sedaj komaj čakajo na prvi trk ob zvonec, je srečanje v ameriški javnosti pospremljeno kot ekshibicija. Zastavlja se nam vprašanje, koliko moči je ostalo pesteh omenjenih šampionov, ki imata 51 (Jones) in 54 (Tyson) “pomladi”.

Tyson je v karieri zabeležil 58 zmag (44 z knockoutom) in 6 porazov, nazadnje se je boril 11. junija 2005 proti Kevinu McBrideu. Njegov jesenski nasprotnik ima za seboj kar 75 borb, 66-krat je zmagal (47 z knockoutom) 9-krat doživel poraz. Nazadnje se je boril 8. februarja predlani, ko je ugnal Scotta Sigmona.

Rich Schultz/Getty Images for NUVOtv