Danci v finalu SP proti Švedom

Drugi športi 29. Jan 202122:08 0 komentarjev
Danska rokometna reprezentanca

Danska rokometna reprezentanca bo branila zlato kolajno s svetovnega prvenstva pred dvema letoma, potem ko je v polfinalu premagala Španijo s 35:33.

Danska, ki je predlani na domačem igrišču prvič osvojila naslov najboljšega na svetu, bo imela priložnost ponoviti ta uspeh. V nedeljskem finalu se bo srečala s Švedsko, ki je v prvem polfinalu premagala Francijo. Danci bodo v finalu igrali petič, Švedi pa osmič.

Aktualni svetovni prvaki v polfinalu niso niti enkrat zaostajali. V uvodnem delu srečanja je bila razlika zadetek ali dva, sredi prvega polčasa pa narasla tudi že na pet golov (13:8), do odmora pa so se Španci, ki s v finalu nazadnje igrali pred osmimi leti (ko so premagali prav Dansko), približali na dva zadetka zaostanka.

Na začetku drugega polčasa so Danci hitro znova ušli na plus štiri. Španija se je nekajkrat uspela približati na le gol zaostanka, vendar so imeli Danci vedno pripravljen odgovor in prednost zadržali do konca.

Pri Danski je znova blestel Mikkel Hansen, ki je dosegel 12 golov, Magnus Saugstrup jih je prispeval 7. Najboljši strelec pri Španiji je bil Daniel Dujshebaev s 7 goli.