EP v slalomu na divjih vodah 2024 pripadlo Tacnu

Drugi športi 21. Mar 202112:54 0 komentarjev
Getty Image

Tacen je en teden po organizaciji svetovnega pokala leta 2023 dobil še eno veliko tekmovanje.

Upravni odbor evropske kajakaške zveze (ECA) je namreč organizacijo evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah leta 2024 dodelil Ljubljani, so sporočili s Kajakaške zveze Slovenije.

ECA je še tretjič v zgodovini evropskih prvenstev organizacijo članskega prvenstva stare celine v slalomu na divjih vodah podelila Tacnu, ki bo to tekmovanje organiziral leta 2024. Za naslove evropskih prvakov in prvakinj so se na Savi tekmovalci merili že v letih 2005 in 2017.

Evropsko prvenstvo v sprintu na mirnih vodah in parakajakaštvu leta 2024 bo v Szegedu, EP v sprintu za mladince in mlajše člane pa v portugalskem Montemor-o-Velhu. Mladi slalomisti in slalomistke bodo znova tekmovali v Krakovu, ki je bil edini kandidat za organizacijo slalomskega EP za mladince in U23 v letu 2024.

Evropsko prvenstvo v morskem kajakaštvu bo na Azorih.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!