Eva in Anamarija v Dresdnu do tretjega mesta

Drugi športi 20. Dec 202013:14 0 komentarjev

Anamarija Lampič in Eva Urevc sta na ekipnem šprintu smučarskih tekačic v prosti tehniki v Dresdnu zasedli tretje mesto. Zmagali sta Švicarki pred Rusinjama.

Rusija si je nekaj prednosti pred Slovenijo in Švico pritekla v predzadnji menjavi. V zadnji je za Slovenijo tekla Lampičeva, ki je napela vse sile, a Rusinje ni mogla ujeti. Iz ozadja se je v ospredje prebila Švica, ki je z Rusinjo opravila v silovitem šprintu. Slovenija je zaostala sekundo in 12 stotink.

V prvem polfinalu je naveza Lampič – Urevc osvojila drugo mesto in se skupaj s Švico neposredno uvrstila v veliki finale ekipnega šprinta. V drugi skupini sta bili najboljši prvi ekipi ZDA in Češke. Za Slovenijo so to druge stopničke na ekipnih sprintih.

Pri moških sta bila Luka Markun in Janez Lampič daleč od preboja v finale. V prvi polfinalni skupini sta med 13 štafetami osvojila predzadnje, 12. mesto.