Hadalin pred Kranjcem, zmaga Odermattu

Alpsko smučanje 13. Mar 202113:26 > 14:48 0 komentarjev
Šefan Hadalin
Hadalin. Foto: REUTERS/Borut Zivulovic

Veleslalomsko preizkušnjo v Kranji gori je dobil Marco Odermatt, ki sta mu družbo na stopničkah delala še Loic Meillard in Stefan Brennsteiner. Štefan Hadalin je končal na 18. mestu, Žan Kranjec pa štiri mesta za njim.

V soboto se je v Kranjski Gori z veleslalomom začel jubilejni, 60. Pokal Vitranc. Za nove stopničke in točke svetovnega pokala se je borilo 58 tekmovalcev, med njimi tudi dva domača predstavnika, Žan Kranjec in Štefan Hadalin, ki sta se na pot podala s startnima številkama 7 in 27.

Po prvem teku so vodilna mesta zasedali smučarji iz Švice, Francije in Avstrije. S časom 1:05.59 je bil najhitrejši Loic Meillard, Alexis Pinturault je zaostajal 11 stotink sekunde, Stefan Brennsteiner pa 52 stotink. Vožnja našega glavnega aduta se ni razpletla po željah. Žan je z 2.08 sekunde zaostanka namreč zasedel 19. mesto, Štefan, ki je za pot po podkorenski strmini potreboval še 7 desetink več pa je bil 29.

Hadalinu je, kot že ničkolikokrat v tej sezoni, v drugo uspela odlčna vožnja, saj je kmalu našel pravi ritem in v cilju prevzel vodstvo z veliko prednostjo. Žan se je odrezal solidno, a se ob prihodu čez ciljno črto ni mogel nadejati napredka po lestvici, saj je prišel na peto mesto.

Švicar Marco Odermatt, ki je po uvodni vožnji zasedal četrto mesto, je v drugi uprizoril izjemen napad, postavil najboljši čas finala in prišel do zmage, Meillard je zdrsnil na drugo mesto, Brennsteiner pa obdržal tretje. Štefan, ki je bil drugi najhitrejši smučar v finalu, je na koncu zasedel 18. mesto, štiri mesta nižje pa se je znašel Kranjec.

Štefan Hadalin: “Prva vožnja je bila dobra za informacije za napad v drugi, dobil sem občutke in vedel, kako se lotiti v drugi. Drugo je postavil švicarski trener, ki ima vodilnega po prvi in je v bistvu samo prestavil vrata, zamiki in hitrost pa so ostali enaki, tako da mislim, da sem se zelo dobro prilagodil v drugem teku in naredil zelo solidno vožnjo.”

Žan Kranjec: “Sigurno sem si želel veliko več. V prvi vožnji sem našel kar nekaj časa, kjer bi ga lahko izboljšal. Občutek je bil, da sem v drugi to naredil boljše, a izgleda, da danes nisem imel tiste hitrosti, ki bi si jo želel. Moral bom vse skupaj pogledati in analizirati, kaj je šlo narobe, kaj bi moral bolje narediti. A tako je nimaš kaj, gremo dalje.”

Klemen Bergant: “Štefan bo dobil pozitivno oceno, to je enkrat ena. Odpeljal je enega svojih boljših veleslalomov, v drugem teku je bil boljši samo tisti, ki je bil danes za tri klase boljši od vseh ostalih. Imel je drugi čas in zase naredil super dober dan. S tem rezultatom je tudi končal med najboljšimi tridesetimi veleslalomisti, vemo pa, da je začel iz sedemdesetega mesta na FIS lestvici. Pri Žanu se je danes pokazala cela sezona, vse njegove težave so danes udarile ven, take in drugačne. Se je boril, a ni našel tistega pravega načina, s katerim si bil danes lahko hiter. Ni se znašel ne na prvi, ne na drugi progi. Če sem odkrit sem to pričakoval že kakšno tekmo prej, od takrat ko se je vrnil na svetovnem prvenstvu.”

(vir: sloski.si)