Do uvodne zmage po preobratu

Drugi športi 15. Maj 202118:33 > 16. Maj 2021 11:38 0 komentarjev

Na prvi tekmi prijateljskega turnirja v Ljubljani je slovenska hokejska reprezentanca s 3:1 ugnala Avstrijo in uspešno prestala prvi reprezentančni test po 14 mesecih. Izbrana vrsta je vse tri gole dosegla v prvi tretjini, v zadnjih 40 minutah se rezultat ni več spreminjal.

Obračun Slovenije in Avstrije vselej predstavlja derbi, podobno je bilo tudi tokrat, čeprav sta obe moštvi nastopili v pomlajenih zasedbah. Slovenija je v prvem delu po zaostanku hitro zrežirala preobrat, nato pa prednost brez večjih težav zadržala do konca. Slovenski selektor Matjaž Kopitar je na prvi tekmi priložnost na vratarskem položaju ponudil Gašperju Krošlju, na drugi strani je Švicar na avstrijski klopi Roger Bader pred gol postavil starega znanca slovenskih ljubiteljev hokeja, izkušenega Bernharda Starkbauma

Ekspresen odgovor na vodstvo Avstrije

V tekmo so bolje vstopili Avstrijci in povedli v 5. minuti, ko je po podaji Benjamina Baumgartnerja zadel Bernd Wolff. Slovenija je odgovorila zgolj 25 sekund kasneje, ko je asistenco Nika Simšiča izkoristil njegov soigralec pri Olimpiji Žiga Pešut. Varovanci selektorja Kopitarja so prevzeli pobudo, v 6. minuti se je po lepi akciji sam pred Starkbaumom znašel Blaž Tomaževič, a je ostalo pri 1:1. Se je pa izid spremenil že minuto kasneje, ko je po strelu Kristjana Čepona pred vrati plošček v mrežo preusmeril Gregor Koblar. V nadaljevanju je bila igra bolj raztrgana, Slovenci pa so bili več v obrambni tretjini nasprotnika, imeli so tudi več priložnosti. Še eno je v 15. minuti izkoristil Tomaževič, ko mu je plošček z leve strani podal Klemen Pretnar, jeseniški napadalec pa je lepo zadrsal po sredini in s strelom pod prečko postavil rezultat prvega dela – 3:1.

Brez zadetkov v drugih 20 minutah

Tudi drugo tretjino so bolje odprli naši severni sosedje, v prvem delu tega dela tekme je nekaj več dela imel Krošelj. Bolj agresivna igra Avstrijcev je zaustavljala slovenske napade že v obrambni tretjini. Najbližje so bili orli novemu zadetku v 24. minuti, ko je strel Ramona Schnetzerja ustavila vratnica. Risi so nato vzpostavili ravnotežje, proti koncu drugih dvajsetih minut pa znova zagospodarili na ledu, sploh ko je bil pri tekmecih izključen kapetan Manuel Ganahl. A mreži sta mirovali, po 40 minutah je semafor še naprej kazal dva zadetka prednosti za Slovenijo.

Prvi nasprotnik slovenske reprezentance na turnirju v Ljubljani je bila Avstrija. Foto: Guliverimage

Tudi v tretji tretjini se mreži nista tresli

Podobno sliko smo videli tudi v tretjem delu, ko sta bili ekipi še naprej izenačeni, nekaj (pol)priložnosti pa je bilo na obeh straneh, a se Krošelj in Starkbaum nista pustila premagati. Avstrijci so sicer slabi dve minuti do konca poizkusili s pol minute odmora in z igralcem več v polju, a se jim ni obrestovalo. Koblar na drugi strani je zadel prečko praznega gola.

Zvečer bosta še srečanji Romunija – Francija in Poljska – Ukrajina, jutri je na turnirju prosti dan. Slovenija bo znova igrala v ponedeljek, ko jo ob 20. uri čaka tekma s Francijo.

Turnir Premagajmo Covid-19, prvi dan

Slovenija – Avstrija 3:1 (3:1, 0:0, 0:0) Pešut 5., Koblar 7., Tomaževič 15.; Wolff 5.

Romunija – Francija 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) Peter 14., Balasz 34.; Farnier 3., Bertrand 10., Bougro 49.