Jeseničani pred naslovom – Olimpija padla še drugič

Getty Image

V jeseniški Podmežakli so domači hokejisti na drugi tekmi finala državnega hokejskega prvenstva še enkrat ugnali velike rivale iz Ljubljane. Tokrat z rezultatom 6:3.

Jeseničani so na prvi tekmi Ljubljančanom nasuli kar 10 zadetkov in pokazali, da z osvojitvijo državnega naslova mislijo resno, tokrat pa so v mrežo zmajev poslali 6 ploščkov.

Že v prvi tretjini so gledalci videli pet zadetkov. Prvi so povedli Ljubljančani, ki so zadeli prek snoja v 9. minuti. Štiri minute kasneje so v razmaku nekaj sekund Jeseničani skreirali popoln preobrat, ki pa prav tako ni trajal dolgo, saj so že v naslednjem napadu gostje spet izenačili. V 17. minuti so Jesenice povedle, od takrat pa vodstva več niso izpuščale.

V drugi tretjini je bil izid izenačen (1:1), v zadnji pa so železarji zgolj potrdili drugo zmago in so zdaj korak od velikega zmagoslavja.

SIJ ACRONI JESENICE – OLIMPIJA 2:0 6:3 (3:2, 1:1, 2:0)

Rajsar 13., Jezovšek 14., Magovac 17., Manfreda 30., Čimžar 43., Ankerst 60.; Snoj 9., 14., Pešut 30.