KHL: Gagarinov pokal v St. Peterburg

Uncategorized 16. Apr 201716:55 > 17:13
Facebook

Hokejisti SKA-ja iz St. Peterburga so (drugič v zgodovini tekmovanja) postali zmagovalci ligevKHL, potem ko so danes na peti tekmi finalne serije v gosteh s 5:3 premagali Metallurg iz Magnitogorska.

Prvo tretjino so domačini iz Magnitogorska dobili z rezultatom 1:0 (Oskar Osala), najbolj zanimiva pa je bila druga tretjina, v kateri so gostje iz St. Peterburga dosegli tri gole, Metallurg pa enega.

Med strelce so se pri gostih vpisali Nikita Gusev, Aleksander Barabanov in Jevgenij Dadonov, pri Metallurgu pa Viktor Antipin.

Zadnji del srečanja se je začel atomsko, s po enim golom na obeh straneh (Jaroslav Kosov in Ilja Kovalčuk), bolj aktivni so bili igralci Magnitogorska, ekipi pa sta v zaključek vseeno vstopili z rezultatom 4:3 v korist SKA-ja.

Domači so poskusili igrati brez vratarja, imeli minuto in pol pred koncem nekaj vezanih priložnosti, a zadeli le vratnico, na drugi strani pa je plošček v prazno mrežo pospravil Sergej Plotnikov in zaključil zgodbo. Za uteho “Magnitki” ostaja vsaj to, da je bil za najkoristnejšega igralca sezone izbran njihov hokejist, Vasilij Košečkin.