"Break" pingvinov v Washingtonu

Getty Images, Jana Chytilova/Freestyle Photo

Pittsburg in Ottawa sta si na prvih polfinalnih srečanjih vzhoda priborila zmagi in naredila prvi korak proti konferenčnemu finalu.

Ottawa je na krilih Erica Carlsona premagala New York Rangerse, najboljši napadalec med branilci je nekaj več kot štiri minute pred koncem srečanjam premagal Hendrika Lundqvista, ki je sicer vpisal kar 41 obramb.

V obračunu med Pittsburghom in Washingtonom je blestel Sidney Crosby, ki je na začetku druge tretjine v 52 sekundah dosegel dva zadetka. Na drugi strani je Aleksander Ovečkin konkretneje zaigral šele proti koncu tekme, ko je tudi znižal zaostanek svojega moštva.

Washington je 11 minut pred koncem prek Kuznecova tudi izenačil rezultat, a je moral kmalu zatem spet po plošček v svojo mrežo. Mož odločitve je bil Bonino, ki je v 53. minuti poskrbel za vodstvo pingvinov v seriji z 1:0.