Senatorji prvič po letu 2007 v konferenčnem finalu!

Francois Laplante/FreestylePhoto/Getty Images

Hokejisti Ottawe Senators so se uvrstili v finale Vzhodne konference v ligi NHL, kar jim je uspelo prvič po letu 2007. Ekipo New York Rangersov so izločili s 4:2 v zmagah, potem ko so na šesti tekmi serije zmagali z rezultatom 4:2.

Senatorji so šesto tekmo polfinalne serije vzhodne konference precej bolje otvorili, že po petih minutah pa so prišli do prednosti z 1:0 po golu Mika Hoffmana. Za miren zaključek prve tretjine je v 15. minuti z zadetkom poskrbel še Marc Stone – bilo je 2:0.

Rangersi so se v igro vrnili v 14. minuti druge tretjine, ko je Mika Zibanejad dosegel gol priključka za 2:1, toda to je bil račun brez krčmarja, saj je na dva gola prednosti v zaključku tretjine Ottawo vrnil švedski hokejist Erik Karlsson.

Po vsega 53 sekundah igre v tretji tretjini so imeli Rangersi ponovno priložnost, da pridejo do izenačenja, saj je za 3:2 zabil Chris Kreider. Sledila je serija grešenih strelov na obeh straneh, vse dvome o zmagovlcu pa je nekaj sekund pred koncem tekme z zadetkom v prazno mrežo rešil Jean Gabriel Pageau.

V veliko pomoč Senatorjem pri zmagi je bil tudi domači vratar Craig Anderson, ki je zabeležil 37 obramb. V finalu bo Ottawa igrala z zmagovalcem polfinalne serije med Washington Capitalsi in Pingvini iz Pittsburgha.