Olimpija po hudem boju premagala Val Pusterio

HDD Olimpija Ljubljana/Facebook

Hokejisti Olimpije so včeraj vknjižili novo zmago. Tokrat so po kazenskih strelh v Italiji s 3:2 premagali Val Pusterio.

Hokejisti Olimpije so včeraj na težkem in vročem gostovanju premagali Val Pusterio s 3:2 in vknjižili sedmo zmago v sezoni na skupno desetih tekmah.

Italijani so bili boljši nasprotnik več so poizkušali. Povedli pa so že v 90. sekundi, ko je zadel Lancsar. Zeleno-beli so se vrnili v igro po golu Črta Snoja v 31. minuti. V 37. minuti so naši celo prešli v vodstvo, po zadetku Andreja Hebarja. Vendar obramba znova ni zdržala do konca, saj so zadetek za izzenačenje prejeli v 58. minuti, ko je Roberta Kristana, ki je zbral 42 obramb, premagal Ringrose, ko so imeli domači igralca več na ledu.

Sledili so podaljški, kjer pa zadetkov ni bilo. Tekmo so odločali kazenski streli, ki jih je odločil mladi Miha Zajc.

V soboto ob 18. uri sledi derbi med Jesenicami in Olimpijo v Podmežakli.