Jesenice in Olimpija do novih zmag

HDD Jesenice

Jeseniški hokejisti so v 15. krogu Alpske lige v Podmežakli ugnali Fasso s 3:0. Olimpija je po kazenskih strelih v Tivoliju premagala Sterzing s 4:3.

Getty Image

Na zadnji tekmi v soboto so slovenski prvaki izgubili v Val Gardeni z 2:3 in tako prekinili niz desetih zaporednih zmag.

Tokrat so zanesljivo premagali ekipo s spodnjega dela lestvice, po enkrat so zadeli v vsaki tretjini, imeli pa so priložnosti, da bi ob 47 strelih na vrata tekmecev njihovo mrežo napolnili še izdatneje.

Že v uvodni tretjini je 800 gledalcev v Podmežakli videlo veliko premoč železarjev. Edini zadetek je dosegel Luka Kalan v 17. minuti. V 33. minuti je Urban Sodja povišal na 2:0. Končni izid je v 43. minuti ob prednosti igralca več postavil kapetan Andrej Tavželj. V vratih je dobil priložnost Mark Vlahovič, ki je ustavil vseh 17 strelov.

Jeseničane čaka v soboto derbi vodilnih, ko bodo gostovali pri Rittnerju.