Železarji do nove zmage v alpski ligi

Uncategorized 26. Nov 201720:28 > 20:31
Getty Image

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali drugo ekipo celovškega moštva KAC s 5:2.

Jeseniška ekipa je odigrala drugo tekmo v dveh dneh in spet zmagala. Tokrat so se državni prvaki še drugič v tem tednu pomerili z mladimi Celovčani, v prvem obračunu z zadnjeuvrščeno zasedbo lige v sredo je bilo Celovcu kar 11:1, tokrat so se domači zadovoljili s polovico manj zadetki.

Začetek je sicer kazal, da bodo gostje spet imeli polno mrežo, saj je prvi domači zadetek padel v peti minuti. Potem se je ustavilo, KAC je celo povedel, Jeseničani pa so stvari na pričakovano mesto postavili že na začetku drugega dela, dokončno pa zmago potrdili v tretji tretjini.

Z zmago, 13. v tem tekmovanju, pa so Jeseničani tudi skočili na prvo mesto lestvice, s tekmo več imajo namreč dve točki več kot Ritten. Drugi slovenski udeleženec v ligi SŽ Olimpija je četrta.